Sprawca pożaru w Proszowicach zatrzymany w Krakowie. Chciał się zemścić [VIDEO]

fot. Małopolska Policja

W poniedziałek na terenie Bieńczyc krakowscy policjanci zatrzymali 25-latka podejrzanego o podpalenie zabudowań w Proszowicach.

30 października w Proszowicach doszło do pożaru garażu. Ogień przeniósł się także na elewację sąsiedniego domu. Powstałe straty oszacowano na około 20 tys. złotych. Sprawą zajęli się policjanci z Proszowic, którzy ustalili, że zabudowania zostały najprawdopodobniej celowo podpalone. Za tym, że ogień nie wybuchł przypadkowo, przemawiał m.in. fakt, że na miejscu funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli butelki z pozostałościami łatwopalnej cieczy, którymi prawdopodobnie wcześniej obrzucono zabudowania.

Sprawa  została przekazana do Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Policjanci wytypowali potencjalnego sprawcę podpalenia i ustalili, że poszukiwany przez nich mężczyzna pracuje w w rejonie Bieńczyc.

W poniedziałek rano, na podstawie nakazów wydanych przez prokuratora, funkcjonariusze weszli do budynku, w którym pracował mężczyzna i tam go zatrzymali. Następnie 25-letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego został przewieziony do komendy, a potem do prokuratury. Jak się okazało, mężczyzna celowo podłożył ogień, aby w ten sposób zemścić się na właścicielu zabudowań.

Do 10 lat

22 listopada sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. 25-latkowi za spowodowanie niebezpieczeństwa powszechnego poprzez wywołanie pożaru grozi kara do 10 lat więzienia.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bieńczyce
comments powered by Disqus