Sprawcy pobicia 23-latka w centrum miasta zatrzymani

fot. małopolska policja

Krakowscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy w nocy z soboty na niedzielę nieopodal Rynku Głównego pobili 23-latka. Cała trójka usłyszała już zarzuty. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

16 maja około godziny 4:00 policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie patrolując centrum miasta, odebrali zgłoszenie, że na jednej z ulic niedaleko Rynku Głównego trzy osoby pobiły młodego mężczyznę.

– Funkcjonariusze otrzymali informację, w jakim kierunku oddalili się sprawcy, dlatego też niezwłocznie udali się w ten rejon. Podczas sprawdzania okolicznych ulic mundurowi zauważyli trzech mężczyzn, którzy na widok policyjnego radiowozu zaczęli uciekać. Wygląd uciekinierów pasował do rysopisu sprawców pobicia. Policjanci oddziału prewencji w pościgu pieszym dogonili i zatrzymali jednego z uciekających mężczyzn. Jak się okazało, to właśnie on chwilę wcześniej brał udział w pobiciu 23-latka – relacjonuje mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik małopolskiej policji.

19-latek przewieziony został do pobliskiego komisariatu, skąd następnie trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych.

Tymczasem funkcjonariusze z Komisariatu Policji I w Krakowie ustalili personalia oraz adresy pozostałych napastników. Jeszcze tego samego dnia kryminalni pojechali do jednej z miejscowości w powiecie krakowskim, gdzie zatrzymali dwóch 19-latków w miejscach ich zamieszkania.

W trakcie przesłuchania mężczyźni przyznali się do pobicia, jednak nie umieli wytłumaczyć dlaczego to zrobili. Cała trójka usłyszała zarzut pobicia. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.