Stacja kolejowa w Libiążu oddana po remoncie

fot. PKP PLK

PKP Polskie Linie Kolejowe zakończyły modernizację na stacji w Libiążu na linii z Trzebini do Oświęcimia. Za kwotę 34 mln. złotych przebudowano układ torowy, wyremontowano peron i kładkę dla pieszych.

Jak informują PKP, na stacji w Libiążu przebudowano 9 km torów, sieć trakcyjną, 21 rozjazdów, obiekty inżynieryjne i urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Modernizacja infrastruktury umożliwi sprawniejszy przejazd pociągów pasażerskich oraz towarowych, między innymi transportujących węgiel z libiąskiej kopalni „Janina”.

Wzrośnie bezpieczeństwo pasażerów

Na przebudowie zyskali także pasażerowie. – W ramach przedsięwzięcia przebudowano dwa przejazdy kolejowo-drogowe w Libiążu przy ul. Kamiennej oraz ul. Orzeszkowej. Poziom bezpieczeństwa na przejazdach został podniesiony dzięki zainstalowaniu nowoczesnych urządzeń sygnalizacyjnych i rogatek. Wymieniono nawierzchnię i zapewniono monitoring – powiedziała Dorota Szalacha z biura prasowego PKP PLK.

Inwestycje za ponad pół miliarda

Jak dodaje, to nie koniec prac na odcinku z Trzebini do Oświęcimia. Krajowy Program Kolejowy zakłada, że do 2021 r. wartość inwestycji na linii nr 93 wyniesie 555 mln zł. W marcu PLK ogłosiły przetarg szacowany na 324 mln zł netto na opracowanie dokumentacji i wykonanie robót budowlanych na linii nr 93, na odc. Trzebinia – Oświęcim. Prace usprawnią przewozy pasażerów i towarów oraz polepszą obsługę podróżnych na stacjach i przystankach.

comments powered by Disqus