Startują konsultacje w sprawie ulicy Iwaszki

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Rozpoczynają się konsultacje w sprawie budowy ulicy Iwaszki. Nowa droga ma się rozpoczynać na Prądniku Czerwonym i przez Górkę Narodową doprowadzać do al. 29 Listopada, blisko granicy miasta. Konsultacje zapowiadają się burzliwie, bo przedstawiony pomysł budzi opór części mieszkańców.

Nowa droga ma być przedłużeniem ul. Strzelców. O tym, jak ma wyglądać, w szczegółach informowaliśmy TUTAJ. Projektanci przewidzieli dużą inwestycję, z czterema rondami i estakadą nad ulicami Meiera i Powstańców oraz torami kolejowymi. Niedawno przeciwko takiemu rozmachowi opowiedzieli się radni z Prądnika Czerwonego, według których estakada powinna prowadzić tylko nad linią kolejową, a projekt powinien w większym stopniu ułatwiać przesiadki między różnymi rodzajami transportu.

Teraz Zarząd Dróg Miasta Krakowa rozpoczyna konsultacje w tej sprawie. Zaplanowane zostały dwa spotkania z przedstawicielami ZDMK i autorami koncepcji. Mieszkańcy będą mogli poznać szczegóły planowanych rozwiązań.

Terminy spotkań:

– 6 marca (środa) w Szkole Podstawowej Nr 109 przy ul. Mackiewicza 15, w godz. 17:00–19:00 (na terenie Dzielnicy IV),

– 7 marca (czwartek) w Szkole Podstawowej Nr 2 przy ul. Strzelców 5a, w godz. 17:00–19:00 (na terenie Dzielnicy III).

Oprócz tego odbędą się dyżury z projektantami. To propozycja dla tych, którzy wolą w spokoju pochylić się nad mapą i w indywidualnej rozmowie przedstawić swoje wątpliwości, uwagi czy propozycje.

Takie dyżury odbędą się:

– 13 marca w Radzie Dzielnicy III przy ul. Naczelnej 12, w godz. 11:00–13:00 i godz. 17:00–19:00,

– 20 marca w Radzie Dzielnicy IV przy ul. Białoprądnickiej 3, w godz. 11:00–13:00 i godz. 17:00–19:00.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Czerwony Prądnik Biały
comments powered by Disqus