Startuje 17. edycja Miesiąca Fotografii w Krakowie!

fot. Mat. prasowe

W tym roku Miesiąc Fotografii w Krakowie potrwa od 24 maja do 23 czerwca.

– „Co nam się podoba” to hasło przewodnie tegorocznego festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie, który odbędzie się już po raz siedemnasty. Po kilku spójnych i kompleksowych edycjach wracamy do festiwalu tematycznie otwartego, ukazującego różnorodność działań fotograficznych – mówi dyrektorka Miesiąca Fotografii Agnieszka Olszewska.

– Program stworzyliśmy kolektywnie. Postawiliśmy przede wszystkim na doświadczanie fotografii – takiej, jaką lubimy, i takiej, która robi na nas wrażenie, budzi emocje, pozostaje z nami na długo. Nie uciekamy przy tym od tematów ważnych, dotyczących naszej codzienności oraz zadawania pytań o rolę fotografii i o to, jak sobie radzi ze współczesnymi problemami społecznymi.

Miesiąc Fotografii w Krakowie to czołowy europejski festiwal fotograficzny i jedno z najważniejszych cyklicznych wydarzeń poświęconych sztukom wizualnym w Polsce. Wystawy problemowe w galeriach i muzeach Krakowa, spotkania z artystami, dyskusje i warsztaty to tylko niektóre z punktów festiwalu.

Na wszystkie wystawy i wydarzenia organizatorzy festiwalu zapraszają od24 maja do 23 czerwca 2019 roku do Krakowa.

comments powered by Disqus