Sto tabletów do wygrania

W tym roku nie tylko rekordowa liczba projektów będzie zachętą do głosowania w budżecie obywatelskim. Będzie też można wygrać jeden ze stu tabletów.

Głosowanie rozpoczyna się już w sobotę 28 września i potrwa do 7 października. Każdy z mieszkańców będzie miał do wyboru 118 projektów ogólnomiejskich i – w zależności od dzielnicy, w której mieszka – od 9 do 63 projektów dzielnicowych. Łącznie to aż 557 zadań, co jest rekordem w porównaniu z poprzednimi edycjami.

Głosować mogą wszyscy mieszkańcy – nie trzeba być zameldowanym ani pełnoletnim. Każdy może wybrać trzy zadania ogólnomiejskie i trzy ze swojej dzielnicy.

Warto skorzystać

Oprócz samej możliwości decydowania o swojej najbliższej okolicy, w tym roku do głosowania ma zachęcić także loteria. By wziąć w niej udział, trzeba oddać ważny głos w budżecie obywatelskim i wyrazić dodatkową zgodę na przetwarzanie danych na potrzeby loterii.

Do wygrania jest sto tabletów. Zostaną one podzielone po połowie: 50 dla głosujących online i 50 dla głosujących za pomocą karty do głosowania.

Dwa sposoby

Pierwszy ze sposobów jest zdecydowanie najwygodniejszy. Wystarczy wejść na stronę www.budzet.krakow.pl, zalogować się i oddać swoje głosy. Konto założone przy okazji poprzednich edycji pozostaje aktywne, nie trzeba zakładać go ponownie.

Poprzednie edycje pokazały też jednak, że bardzo wielu mieszkańców woli oddać głos w tradycyjny sposób. Tym razem będą mogli to zrobić w aż 150 punktach rozsianych po całym mieście. Zagłosować też można w mobilnym punkcie do głosowania, który odwiedzi kilkanaście miejsc w Krakowie. Pojawi się m.in na rondzie Mogilskim, alei Róż czy w parku Jordana. Dokładna trasa mobilnego punktu do głosowania zostanie udostępniona na stronie internetowej budżetu obywatelskiego.

Kiedy wyniki

Wyniki tegorocznego głosowania zostaną ogłoszone 23 października, a wyniki loterii poznamy 29 października.

comments powered by Disqus