Studenci chcą wyremontować kącik literacki dla dzieci. Zbiórka trwa

Ruszył projekt "Misioteka" fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Park kieszonkowy „Na rogu Dekerta” czy mural Liberator na Zabłociu. Studenci UJ nie zwalniają tempa i organizują kolejną akcję. Tym razem, w ramach inicjatywy „Misioteka”, chcą stworzyć kącik literacki w placówce wsparcia dziennego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci „Chatka Puchatka” na Azorach. Na platformie polakpotrafi.pl ruszyła już zbiórka na ten cel, która potrwa do 23 lutego 2019.

Na pokrycie kosztów remontu i wyposażenia świetlicy oraz zakup materiałów edukacyjnych potrzeba 6,5 tys. zł. Wsparcia może udzielić każdy poprzez wpłatę symbolicznej kwoty lub licytację nagrody przez portal crowdfundingowy. W projekt „Misioteka” zaangażowali się studenci z Instytutu Przedsiębiorczości Uniwersytetu Jagiellońskiego w ramach zajęć z Crowdsourcingu.

– Chcemy zrewitalizować świetlicę „Chatka Puchatka” i wyposażyć jedno z jej pomieszczeń w nowoczesne książki – zarówno lektury, jak i książki interaktywne, które pomogą dzieciom w rozwoju. Dzieci to przyszłość i warto w nie inwestować. Z remontem startujemy tuż po zakończonej zbiórce – mówi student Marcin Grabarz z projektu „Misioteka”.

Wszystko dla dzieci

W „Chatce” dzieci mogą nie tylko odrabiać lekcje pod okiem wychowawców, ale również brać udział w różnych zajęciach.

– Edukacja, sport, warsztaty rękodzieła artystycznego, taneczne czy kulinarne to tylko niektóre z propozycji. Oprócz tego dzieci odwiedzają instytucje kultury, wyjeżdżają na kolonie. Staramy się je również angażować w działania wolontaryjne m.in. udział w ogólnopolskiej zbiórce żywności czy działania na rzecz schroniska dla zwierząt – wymienia Aneta Żakiewicz, kierownik świetlicy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci „Chatka Puchatka”.

Będzie kolejny sukces?

Miasto we współpracy z organizacjami pozarządowymi prowadzi 36 takich placówek wsparcia dziennego.

– Dzieci mogą tu przyjść, zjeść posiłek czy skorzystać ze wsparcia specjalistów. Tu mogą się podzielić swoimi problemami czy po prostu spędzić czas wolny. Z takiego wsparcia w Krakowie korzysta ponad 3,5 tys. dzieci – informuje Witold Kramarz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie.

To już trzecia edycja projektu realizowanego przez studentów Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej na rzecz miasta. Studenci poprzednich lat organizowali akcje „Na rogu Dekerta” i „Mural Liberator”, które zakończyły się powodzeniem. Łącznie na realizację obu projektów zdobyli wówczas 40 tys. zł.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały
comments powered by Disqus