Studenci Politechniki zamienią się w świętych Mikołajów

fot. pixabay.com

W czwartek Politechnika Krakowska startuje z akcją „Studenci dzieciom – Mikołajki 2019”.

14 listopada, samo południe, pomnik Tadeusza Kościuszki na głównym kampusie Politechniki Krakowskiej. Dokładnie wtedy rozpocznie się kolejna akcja organizowana przez Samorząd Studencki PK i Radę Osiedla Domów Studenckich PK.

Studenci będą zbierać pieniądze na prezenty mikołajowe dla dzieci z małopolskich ośrodków opiekuńczo-wychowawczych w Krakowie, Bochni, Skawinie i Żmiącej koło Ujanowic.

W ubiegłym roku udało się zebrać ponad 35 tysięcy złotych i obdarować ponad 300 dzieciaków. W tym roku także liczymy na otwarte serca, być może uda się zbliżyć do rekordu zbiórki, który wynosi ponad 52 tys. zł – mówi Katarzyna Olender, koordynatorka akcji mikołajkowej.

Kwestujących studentów będzie można spotkać na wszystkich wydziałach i w akademikach uczelni, w zaprzyjaźnionych parafiach, na imprezach sportowych i kulturalnych PK.

6 grudnia studencki Święty Mikołaj rozpocznie spotkania z dziećmi, którym przyniesie prezenty, o jakie poproszą w listach.

O włos od pomocy

To nie koniec charytatywnej działalności studentów. 27 listopada odbędzie się kolejna ważna inicjatywa. Już po raz czwarty Politechnika zamienia się w wielki salon fryzjerski w ramach wydarzenia „O włos od pomocy na PK”.

Każdy będzie mógł oddać włosy na peruki dla dzieci po chemioterapii. Zapisy chętnych już trwają, można ich dokonać elektronicznie. W wielkim cięciu wezmą udział najlepsi krakowscy styliści fryzur, którzy swoją bezpłatną pracą także wspomagają szczytną akcję.

Dzięki trzem poprzednim akcjom na Politechnice włosy oddało już ponad 300 osób. Akcja potrwa od godziny 9.00 do 17.00 na na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki  (ul. Warszawska 24, s 317).

Osoby, które nie będą mogły zjawić się na Politechnice w tym dniu lub wolą skorzystać z usług swojego salonu fryzjerskiego mogą przekazać ścięte włosy bezpośrednio organizatorom akcji.

Prawidłowo obcięte włosy będą przyjmowane przez cały listopad i grudzień w biurze Samorządu Studenckiego PK w pok. 107, w budynku Studium Języków Obcych  na kampusie przy ul. Warszawskiej 24.