Światowy Dzień Ubogich w Krakowie

fot. Julia Ślósarczyk
Obchody 5. Światowego Dnia Ubogich w Archidiecezji Krakowskiej, trwające od 12 – 14 listopada, mają na celu pomoc osobom w kryzysie bezdomności, a także uwrażliwić i zachęcić do codziennego niesienia pomocy ubogim.
Archidiecezja Krakowska zaprasza potrzebujących do przyjścia do piwnic Arcybractwa przy ul. Siennej 5. Zorganizowano dla nich Przystań Medyczną, pomoc lekarską, psychologiczną, socjalną i prawniczą, a także warsztaty plastyczne, rękodzielnicze, muzyczne, wieczorek poetycki i możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi.

– Chcielibyśmy, aby Światowy Dzień Ubogich, był czasem świętowania. W tym roku, w nawiązaniu do poprzednich lat, postanowiliśmy stworzyć przestrzeń spotkania i usiąść przy wspólnym stole z Potrzebującymi. Zachęcamy do przyjścia do piwnic Arcybractwa przy Siennej 5 – zachęca Anna ze wspólnoty Hanna.

– Potrzebujący to osoba, która doświadcza braku i boryka się z trudnościami. Dziś takim brakiem jest między innymi samotność, czyli potrzeba drugiej osoby. Problemem jest nie tylko bieda w wymiarze materialnym, ale również w tym duchowym – wyjaśnia ks. Tomasz Stec, dyrektor Wydziału ds. Charytatywnych Kurii Metropolitalnej.

– Może jest on samotny i chciałby z kimś chwilę porozmawiać? Może dawno nikt się nim nie interesował? Taki jest cel Światowego Dnia Ubogich – wskazanie, że osoby znajdujące się z różnych powodów w trudnej sytuacji życiowej, nie są same – podkreśla ks. Tomasz.
comments powered by Disqus