Święta na buro i ponuro? ZDMK czeka z decyzją w sprawie dekoracji

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Dzisiaj odbyła się rozprawa odwoławcza od wyników przetargu na firmę, która miała udekorować miasto na Święta i Nowy Rok. Wydanie orzeczenia zostało odroczone.

W sierpniu Zarząd Dróg Miasta Krakowa ogłosił przetarg na świąteczno-noworoczną dekorację Krakowa. Urzędnicy ocenili, że najlepszą ofertę złożyła firma Multidekor z Piastowa, która zobowiązała się za blisko 4,6 mln zł ozdabiać krakowskie ulice i place przez najbliższe dwa sezony.

Odwołanie od tej decyzji złożyła spółka Adal. To spowodowało, że pod znakiem zapytania stanęła do tej pory oczywista rzecz. Przedstawiciele miasta jednak zainterweniowali w Krajowej Izbie Odwoławczej, sprawa pojawiła się na piątkowej wokandzie, ale ogłoszenie orzeczenia zostało odroczone do przyszłego tygodnia.

– Wyrok zostanie wydany we wtorek, więc dyrektor ZDMK zdecydował o zleceniu ustawienia choinki na Rynku Głównym, żeby była gotowa na 27 listopada. W zależności do tego, jaka będzie decyzja KIO, będziemy podejmować dalsze decyzje w sprawie dekoracji – mówi Michał Pyclik, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

W założeniu dekoracje mają wyglądać tak: