System rowerów Wavelo ma działać do końca marca

Wavelo fot. Julia Ślósarczyk/LoveKraków.pl

Dyrektor Zarządu Transportu Publicznego wezwał właściciela systemu Wavelo do przywrócenia funkcjonalności wypożyczalni - dowiedział się portal LoveKraków.pl.

Jeszcze pod koniec listopada urzędnicy na oficjalnej miejskiej stronie internetowej informowali, że 31 grudnia firma BikeU – operator systemu rowerów miejskich Wavelo –zamknie swoją działalność. Okazuje się, że formalnie tak jednak się nie stało.

ZTP: System ma działać

Sebastian Kowal z Zarządu Transportu Publicznego mówi, że „według naszych prawników umowa koncesji wciąż obowiązuje”.

Potwierdza to również dyrektor operacyjny projektu Wavelo Albert Wójtowicz. – Wypowiedzenie umowy jest do końca marca – mówi w rozmowie z LoveKraków.pl.

Formalnie spółka powinna w miesiącach zimowych udostępniać 500 rowerów. – Rowery nie są dostępne. Zbieramy je, ale nie można z nich korzystać – przyznaje Wójtowicz z Wavelo.

Dopytujemy, czy wobec zapisów umowy spółka do końca marca powinna udostępniać rowery? Albert Wójtowicz przyznaje szczerze: „Tak, tak”.

Czyli można je fizycznie wypożyczyć? – Nie, nie można – odpowiada. Pytamy dalej, czy system nie działa? – Nie – mówi Wójtowicz.

14 dni na przywrócenie Wavelo

W piątek, 3 stycznia dyrektor Zarządu Transportu Publicznego skierował do operatora systemu Wavelo pismo. Wezwał do zaprzestania naruszeń umowy koncesyjnej. Dał 14 dni spółce na przywrócenie funkcjonalności wypożyczalni.

comments powered by Disqus