Szama Movie Festival w Kinie Kijów. Kultowe filmy z kuchnią w tle

fot. pixabay.com

O jedzeniu – przy jedzeniu. 14 i 15 września Kino Kijów Centrum otwiera swoje przestrzenie dla miłośników zarówno dobrego kina, jak i gastronomii. Wszystko za sprawą projektu Szama Movie Festival. W jego ramach uczestnicy będą mogli obejrzeć kultowe filmy z kuchnią w tle, a także skorzystać z oferty food trucków.

Obejrzeć do jedzenia, zjeść do filmu

Dobry film o jedzeniu nie może się obyć bez… jedzenia. A nic tak nie pobudza apetytu jak dobrze sfilmowany posiłek. Z myślą o entuzjastach kulinariów Kino Kijów 14 i 15 września organizuje Szama Movie Festival. Projekt łączy prezentację wyjątkowych produkcji filmowych o jedzeniu z dostępem do wyjątkowych smaków, oferowanych przez właścicieli food trucków, którzy w ten weekend pojawią się na terenie kina.

Festiwal został podzielony na dwie strefy. W sekcji „Movie”, w dużej sali kina, widzowie przez dwa dni będą mogli obejrzeć jedne z najciekawszych filmów na temat gotowania. Zobaczą słynne restauracje, szefów kuchni i ich podróże w poszukiwaniu inspiracji. Z kolei w sekcji „Szama” uczestnicy spróbują specjałów z food trucków ustawionych na parkingu przy ulicy Dunin-Wąsowicza.

Na czas festiwalu w jednej z sal kameralnych zaaranżowana zostanieteż  specjalna strefa dla dzieci, gdzie mali kinomaniacy będą mogli, pod okiem opiekunów, przez cały dzień oglądać film dla najmłodszych.

Smak dobrego kina

W sobotę 14 września Kino Kijów zabierze nas w dokumentalną podróż do Nomy, kultowej restauracji w starej dzielnicy Kopenhagi. Właściciel Nomy, w poszukiwaniu inspiracji do tworzenia kolejnych wizjonerskich miejsc na kulinarnej mapie świata, wyrusza w podróż do Japonii i Australii. Trochę później twórcy Knife Skills opowiedzą nam o restauracji Edwins, której personel stanowią byli więźniowie.

Z kolei w niedzielę 15 września wraz z trzema hiszpańskimi restauratorami, braćmi Roca, wyruszymy w podróż do jednej z kolebek światowej gastronomii – Turcji. Niezwykły dokument Bracia Roca na tureckim szlaku przedstawia pięć tygodni spędzonych za Bosforem i stanowi zapis zdobywania doświadczeń kulinarnych.

Filmowe zakończenie festiwalu to Chef Flynn – najmłodszy kucharz świata, czyli historia niezwykłego chłopca, który w wieku 12 lat otworzył we własnym domu klub kolacyjny (a menu może mu pozazdrościć niejeden nagradzany lokal). Dzieło Camerona Yatesa to opowieść nie tylko o samorodnym talencie i pasji, ale także o rodzicielstwie i skomplikowanych relacjach rodzinnych.

Plan projekcji

14 września

15.30 Noma: My Perfect Storm

17.30 Knife Skills

15 września

15.30 Bracia Roca na tureckim szlaku

18.00 Chef Flynn – najmłodszy kucharz świata

comments powered by Disqus