Szef gangu hazardowego zatrzymany. Zabezpieczono 1000 automatów do gier

fot. pixabay.com

Krakowscy policjanci zatrzymali jednego z trzech szefów zorganizowanej grupy przestępczej działającej w latach 2015-2018 na terenie południowej Polski.

6 maja policjanci wkroczyli do mieszkania w jednej z podkrakowskich miejscowości i zatrzymali tam mężczyznę podejrzanego o kierowanie gangiem hazardowym. To kontynuacja sprawy z ubiegłego roku, kiedy to w listopadzie zatrzymano dwóch innych szefów grupy.

Policjanci w zeszłym roku zatrzymali dziewięciu członków zorganizowanej grupy przestępczej, która to zajmowała się m.in. urządzaniem nielegalnych gier hazardowych i czerpaniem z tego tytułu zysków. Część zatrzymanych była odpowiedzialna za kwestie księgowe, kupno udziałów w spółkach, inni rekrutowali tzw. słupy, czy też pozyskiwali automaty do gier.

Podczas przeszukania mieszkań przestępców policjanci zabezpieczyli 180 tys. złotych, a także 1000 automatów do gier w 270 lokalach na terenie niemal 100 miejscowości południowej Polski.

Śledztwo się toczy

– Do chwili obecnej prokurator wystosował zarzuty wobec 27 zatrzymanych, z czego kilka osób zostało tymczasowo aresztowanych. Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące także wobec ostatnio zatrzymanego mężczyzny – szefa zorganizowanej grupy przestępczej – informuje Sebastian Gleń, rzecznik prasowy komendy wojewódzkiej policji.

Skarb państwa w wyniku tego procederu poniósł stratę w wysokości pięciu milionów złotych.

comments powered by Disqus