Szef kancelarii premiera: Robimy wszystko, aby nie doszło do „narodowej kwarantanny”

Michał Dworczyk fot. KPRM

Mam nadzieję, że decyzje odnośnie nowych obostrzeń nie będą musiały być podejmowane – stwierdził szef kancelarii premiera.

Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera Mateusza Morawieckiego powiedział podczas wtorkowej konferencji prasowej, że robione jest wszystko, aby nie doszło do lockdownu. Zaznaczył, że nie zależy to tylko od działań rządu i służby medycznej, ale każdego obywatela.

– Jeśli będziemy przestrzegać pewnej dyscypliny, która jest nam narzucona przez ograniczenia antycovidowe, jest szansa że transmisja wirusa zostanie ograniczona i tej narodowej kwarantanny nie będzie – stwierdził.

Podkreślił, że parametr 75 osób zakażonych na 100 tysięcy musiałby się utrzymywać przez kilka dni. Średnia liczba zachorowań z ostatnich siedmiu dni wynosi 66,6 w skali kraju.

– Gdyby do tego doszło, to trzeba liczyć się z nowymi ograniczeniami związanymi z mobilnością. Na pewno będziemy o nich wcześniej informować, aby można się było do tego dobrze przygotować. Podkreślam, że mamy nadzieję, że takie decyzję nie będą musiały być podjęte – dodał Michał Dworczyk.

News will be here