Szpital im. Narutowicza z nowymi oddziałami [ZDJĘCIA]

fot. Julia Ślósarczyk/LoveKraków.pl

W czwartek uroczyście otwarto nowe oddziały w Szpitalu Miejskim Specjalistycznym im. Gabriela Narutowicza w Krakowie.

W szpitalu zmodernizowano budynek główny na potrzeby bloków operacyjnych. Do użytku został oddany nowoczesny kompleks wraz z infrastrukturą techniczną i medyczną, która jest niezbędna do prowadzenia działalności medycznej w ramach utworzonego w szpitalu centrum diagnostyki, leczenia i profilaktyki chorób przewodu pokarmowego i gruczołów dokrewnych.

Rozbudowa

W skład nowej bazy szpitala wchodzi sześć sal operacyjnych, sala przygotowywania pacjenta, kompleksy sanitarno-szatniowe, sala nadzoru poznieczuleniowego oraz pomieszczenia przynależne. Powstały także trzy windy, z których dwie zapewnią transport materiałów między blokami a centralną sterylizatornią. Trzecia winda odpowiedzialna będzie wyłącznie za transport pacjentów.

Oddział dziecięcy

Drugą z zakończonych inwestycji jest modernizacja oddziału dziecięcego. W ramach prac wydzielono na terenie oddziału osobne pomieszczenia dla potrzeb: gabinetu zabiegowego, pokoju psychologa, izolatki, punktu pielęgniarskiego, pokoju socjalnego dla personelu, czy też wyodrębniono poza oddziałem punkt konsultacyjny.

Łączny koszt inwestycji trwającej od 2017 roku przekroczył 37 milionów złotych.

comments powered by Disqus