Szybcy i wściekli z mandatami

fot. pixabay.com

W ubiegły weekend policja prowadziła działania ukierunkowane na eliminacje procederu nielegalnych wyścigów. W tym tygodniu będzie podobnie.

Mundurowi w zeszły weekend postanowili skontrolować miejsca, gdzie według ich informacji może dochodzić do nielegalnych wyścigów.

– Działania były skuteczne, do pirackich rajdu na kontrolowanych trasach nie doszło. Podczas trwania akcji małopolscy policjanci sprawdzili 2839 pojazdów, ujawniając przy tym 2362 wykroczenia. Zdecydowana ich większość – aż 1549 dotyczyła niestosowania się do obowiązujących limitów prędkości – mówi Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

36 kierowców pożegnało się z prawem jazdy na trzy miesiące z powodu przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Policjanci zatrzymali również 145 dowodów rejestracyjnych, w tym 70 za nieprawidłowy stan techniczny pojazdu. W trakcie działań, z ruchu wyeliminowano 11 nietrzeźwych kierujących.

– Nielegalne wyścigi przyciągają młodych kierowców oferując szybkość, adrenalinę, dużą dawkę emocji, o ale równocześnie niosą za sobą poważne ryzyko tragicznych zdarzeń i śmiertelne niebezpieczeństwo – stwierdza Gleń.

– Apelujemy o doskonalenie sportowych umiejętności prowadzenia samochodu w miejscach do tego przeznaczonych. Na sportową jazdę samochodem w otwartym ruchu ulicznym nie ma miejsca, dlatego policja zapowiada większą liczbę działań, takich jak w miniony weekend – przestrzega policjant.

comments powered by Disqus