Tajster: „Wierzę w swoją niewinność” [VIDEO]

Jacek Majchrowski zdecydował, że Jan Tajster będzie dyrektorem Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Nowy szef miejskiej jednostki zaznacza, że kiedyś oczyści się ze wszystkich oskarżeń prokuratorskich. Teraz najważniejszym zadaniem dla niego pozostaje przygotowanie miasta do Światowych Dni Młodzieży w przyszłym roku.

Po dwóch godzinach przesłuchiwania kandydatów, komisja konkursowa zdecydowała, że dyrektorem ZIKiT zostanie Jan Tajster. W gremium, które miało za zadanie wskazać nowego szefa największej miejskiej jednostki zasiadał prezydent Jacek Majchrowski, dyrektor magistratu Marta Nowak oraz dyrektor wydziału gospodarki komunalnej Wacław Skubida.

Tajster wraca do jednostki

– Po rozmowach i zsumowaniu punktów wyszło, że dyrektorem ZIKiT został Jan Tajster – oznajmił dziennikarzom Jacek Majchrowski. Prezydent dodał, że jeszcze w środę powoła go na stanowisko szefa jednostki. Tajster ma objąć funkcję 1 sierpnia. Na ten dzień zaprosił dziennikarzy na objazd po inwestycjach.

Gospodarz Krakowa tłumaczył, że wierzy w niewinność Tajstera. Przypomnijmy, że na nowym szefie ZIKiT ciąży aż 12 prokuratorskich oskarżeń. – Mogę jasno powiedzieć, że wierzę w swoją niewinność – podkreślił dyrektor ZIKiT. Prezydent dodał, że „ilość 12 spraw wynika z tego, że z jednej sprawy prokurator wydzielał kolejne”. – Jedna sprawa została już odrzucona przez sąd z powodu braku podstaw do oskarżenia, a w drugiej Tajster został uniewinniony – tłumaczył Majchrowski.

Przygotowanie do ŚDM 2016

Za najważniejsze zadanie dla Jana Tajstera prezydent wyznaczył przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku. – Zadań jest bardzo wiele. Ale zadaniem bieżącym, który wymaga dużo pracy i bardzo dobrego przygotowania są dni młodzieży, do których trzeba się logistycznie przygotować – mówił Jacek Majchrowski. – Przypilnuje cały ZIKiT, jako że jest fachowcem od spraw logistyki, jako że już wcześniej sprawdził się podczas pielgrzymek papieskich do Krakowa – dodał.

Jan Tajster nie chciał zdradzić planu pracy na najbliższe miesiące. Ma on 30 dni na przygotowanie szczegółowej koncepcji zarządzania miejską jednostką (podczas procedury aplikacyjnej musiał przedstawić ogólną wizję działania). – Ale zaznaczam, że nie usłyszycie już państwo słów „pochylimy się nad sprawą”, tylko będzie rozwiązywanie problemów – zaznaczył.