Tak zmieni się Pałac Krzysztofory po remoncie [WIZUALIZACJE]

fot. New Amsterdam Sp z o.o.
Trwa wielki remont Pałacu Krzysztofory, siedziby Muzeum Krakowa.

Rozbiórki, demontaże, wymiana drzwi, instalacji elektrycznych, odtworzenie polichromii… Od maja 2018 we wschodnim skrzydle Pałacu Krzysztofory trwa prawdziwa rewolucja. Do tej pory dla zwiedzających udostępniano pierwsze piętro budynku. Po zakończonym remoncie zwiedzać będzie też można  pałacowe piwnice.

Kraków w jednym miejscu

Dzięki jednej z najważniejszych w ostatnim czasie inwestycji Muzeum Krakowa powiększy się przestrzeń ekspozycyjna. Na stałej wystawie, zajmującej piwnice i pierwsze piętro budynku, zobaczymy „Kraków od początku i bez końca”. Ma to być prawdziwa skarbnica wiedzy o naszym mieście.

Wystawy to jednak nie wszystko. Na parterze powstaną kawiarnia Europejska, kasy biletowe czy sklepik. Prace prowadzone w tym miejscu powoli dobiegają końca. Natomiast na poddaszu znajdzie się miejsce dla biblioteki z czytelnią i sal edukacyjnych. Obecnie trwa wymiana dachu, prowadzone są również prace związane z montażem systemów obsługujących wentylację i klimatyzację.

– Wschodnie skrzydło zostanie dopasowane do zmodernizowanych już wcześniej skrzydeł pałacu – zachodniego i Jagiellońska – mówi Krzysztof Haczewski, rzecznik prasowy Muzeum Krakowa.

Koszt tej przemiany to ponad 34 mln zł. Na efekty będzie jeszcze trzeba poczekać, bo według planów prace budowlano-remontowe zakończą się w 2020 roku. Pod koniec tego roku budynek zostanie oddany do użytku dla pracowników oraz zwiedzających.

comments powered by Disqus