Tradycyjne Targi Bożonarodzeniowe powracają

fot. Krzysztof Kalinowski

26 listopada na Rynku Głównym rozpocznie się tradycyjny Jarmark Bożonarodzeniowy. Kupcy z całej Polski zaprezentują towar w 68 kioskach handlowych i gastronomicznych.

Jarmark Bożonarodzeniowy potrwa do 2 stycznia 2022 roku.

W ramach tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego organizowanego przez firmę Artim, kupcy z całej Polski zaprezentują towar w 68 kioskach handlowych i gastronomicznych.

Pojawią się również kupcy z Litwy, Ukrainy, Słowacji i Węgier, którzy sprzedawać będą m.in. wędliny, sery i kiełbasy, chleb, biżuterię z tkanin i drewna, rękodzieło z lnu i wełny, upominki, ceramikę.

Do dyspozycji urzędu miasta organizatorzy udostępniają 5 bezpłatnych stoisk targowych, przeznaczonych dla miast zaprzyjaźnionych i instytucji charytatywnych.

Świąteczne upominki

Jak co roku kupcy oferować będą szeroką gamę artykułów świątecznych i upominków, takich jak ręcznie malowane bombki, ozdoby choinkowe, stroiki świąteczne, świece z wosku, szopki, wyroby ceramiczne, wyroby z siana, słomy, drewna, wełny, filcu, szkło artystyczne, biżuterię, pamiątki, pocztówki, kalendarze, drewniane zabawki, drewniane wałki, wyroby skórzane, kożuchy regionalne.

Na Rynku Głównym zostanie ustawione stoisko z grafikami drzeworytniczymi, obrazami na papierze czerpanym, replikami historycznych obiektów głownie pochodzenia krakowskiego oraz scenami związanymi z Bożym Narodzeniem.

Na Rynku Głównym pojawi się kuźnia, w której odbywać się będą pokazy kowalstwa. Tam też można będzie nabyć podkówkę ze swoim imieniem.

Nie zabraknie również świątecznych łakoci: prażonych orzechów, krówek, ciast, ciasteczek, będą również hiszpańskie churrosy, węgierskie kołacze oraz kurtosze. Na Jarmarku będą też tradycyjne pierniki, miody. Będzie można znaleźć także oryginalne, niezwykle precyzyjnie wykonane wyroby z czekolady w kształcie narzędzi m.in.: klucz francuski, kombinerki i młotki, kłódki, żelazka, koło zębate, czekoladową podkowę na szczęście, czy też czekoladę na gorąco, naturalną chałwę turecką oraz naturalne słodycze tureckie.

Tradycyjnie na Jarmarku znajdzie się miejsce na „Grzaniec Galicyjski”. Na Jarmarku zagości również stanowisko Poczty Polskiej, gdzie będzie można nadać świąteczne kartki i listy.

Tegorocznemu Jarmarkowi Bożonarodzeniowemu będą towarzyszyć towarzyszyć wydarzenia kulturalne.