Tramwaj do Górki Narodowej. 13 i 15 marca zmiany dla kierowców

fot. Krzysztof Kalinowski
W sobotę i poniedziałek zostaną wprowadzone kolejne zmiany w organizacji ruchu w związku z budową linii tramwajowej do Górki Narodowej.
13 marca ruch kołowy odbywający się obecnie ul. Opolską z wykorzystaniem jezdni południowej na odcinku od ul. Pleszowskiej do stacji paliw zostanie przeniesiony na jezdnię północną. Dwa pasy będą dostępne w kierunku Katowic, a jeden w kierunku Nowej Huty. Na zamkniętej południowej jezdni ul. Opolskiej prowadzone będą prace związane z przebudową ciepłociągu. Nadal będzie obowiązywał zakaz skrętu w lewo z ul. Pleszowskiej w kierunku Nowej Huty. Wciąż obowiązuje też zakaz skrętu w lewo z ul. Opolskiej w ul. Pleszowską.

15 marca nastąpi korekta organizacji ruchu na odcinku od ronda przy ul. Mackiewicza do skrzyżowania ulic Pachońskiego i Górnickiego. Skrzyżowanie nadal pozostaje zamknięte, a od wlotu z ul. Mackiewicza obowiązuje ruch dwukierunkowy. Zamknięty dla pieszych zostanie chodnik po północnej stronie ul. Pachońskiego i zawężone zostaną obie jezdnie przy zachowaniu ruchu dwukierunkowego. Zachowany będzie dojazd do posesji po północnej stronie ul. Pachońskiego.


Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały
comments powered by Disqus