Trasa Łagiewnicka. Bukmacherzy obstawiają termin zakończenia inwestycji

Oddanie do użytku Trasy Łagiewnickiej z powodu warunków pogodowych znów się przeciągnie. Wykonawca chce zakończyć inwestycję w czerwcu 2022 roku. Czy to realny termin?

W sierpniu tunel pod ulicą Zakopiańską został całkowicie zalany. Deszcz nie pomagał także początkiem września, co po raz kolejny wydłużyło prace. Już teraz wiadomo, że część ulic zostanie otwarta później, niż planowano.

Trasa Łagiewnicka pierwotnie miała być gotowa do końca ubiegłego roku. Następnie termin wydłużono o 12 miesięcy, a w kolejnym kroku do końca marca 2022. Teraz wiążącym terminem ma być czerwiec przyszłego roku.

– Bardziej prawdopodobnym scenariuszem jest jednak otwarcie trasy po wskazanym terminie – prognozują eksperci STS. Według nich po raz kolejny dojdzie do opóźnienia.

Kurs na otwarcie trasy po czerwcu 2022 roku wynosi 1,55 zł. Oznacza to, że za każde postawione 100 zł na taki scenariusz, można wygrać 136,40 zł (po odliczeniu 12% podatku od gier). Jeśli jednak Trasę Łagiewnicką uda się otworzyć w terminie, za każde 100 zł można zyskać 224,40 zł, a zatem większe szanse bukmacherzy dają na niedotrzymanie kolejnego terminu oddania całej inwestycji do użytku.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Łagiewniki-Borek Fałęcki Podgórze Duchackie