Trwa remont ulicy Krakowskiej. Tramwaje mogą wrócić przed 1 listopada

Skrzyżowanie ul. Dietla z Krakowską fot. PS
Od soboty 23 marca trwa remont ulicy Krakowskiej, ponad stumetrowego odcinka ulicy Stradomskiej oraz mostu Piłsudskiego.

Poniedziałek był pierwszym dniem roboczym, kiedy obowiązuje nowa organizacja ruchu na krakowskim Kazimierzu. W sobotę urzędnicy biura Miejskiego Inżyniera Ruchu zdecydowali o wyłączeniu sygnalizacji na skrzyżowaniu ul. Starowiślnej w Dietla. Musiało się to wiązać z wyłączeniem jednego pasa do skrętu w prawo z ul. Starowiślnej w Dietla w kierunku ul. Grzegórzeckiej.

Przez cały weekend działała jednak sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej z Dietla. Powodem była duża liczba pieszych, którzy mieliby ograniczać przepustowość ulicy Dietla. Policja tłumaczyła, że przez weekend nie dysponowała odpowiednim stanem kadrowym potrzebnym do kierowania ruchem w tym miejscu.

W poniedziałek o godzinie 7:20 o wyłączeniu świateł zdecydował miejski inżynier ruchu Łukasz Gryga. Jednak remont w centrum miasta dał o sobie znać kierowcom oraz pasażerom komunikacji miejskiej. Ulica Monte Cassino oraz Dietla, do skrzyżowania z ul. Krakowską, były mocno zakorkowane.

Utrudnienia związane z remontem ulicy Krakowskiej mają potrwać dziesięć miesięcy (do 23 stycznia przyszłego roku). Tramwaje na tej ulicy ponownie mają się pojawić, zgodnie z zawartą umową, do 23 listopada tego roku.

Termin powrotu tramwajów na ulicę Krakowską podał w programie „Omiń korki” Bartosz Piłat, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Publicznego. Podkreślił, że 1 listopada wyremontowanym torowiskiem pojadą tramwaje, ale mogą jeszcze wtedy trwać pracę np. z użyciem młota pneumatycznego.

– Wykonawca będzie starał się, aby torowisko było dostępne przed dniem Wszystkich Świętych. Jednak nie będzie to wynikać z zapisów umowy a jedynie z dobrej współpracy naszej jednostki z firmą Trakcja PRKiI – mówi Michał Pyclik, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus