Trzech mężczyzn odpaliło petardy w galerii handlowej. Wybuchła panika

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Policja poszukuje trzech mężczyzn, którzy dziś przed 19.00 odpalili petardy w holu jednej z galerii handlowych w Krakowie.

„Strzelanina w galerii”, „wielka panika uciekających ludzi” – pisali do nas czytelnicy. Jak się okazało, na pierwszym piętrze trzech mężczyzn postanowiło... odpalić petardy.

– Otrzymywaliśmy alarmujące telefony, że w galerii słychać strzały i że doszło do strzelaniny. Po przybyciu na miejsce okazało się, że ubrani na czarno mężczyźni wystrzelili petardy z rakietnicy. To właśnie ten potworny huk zabrzmiał w budynku i wystraszył ludzi – informuje Katarzyna Cisło z małopolskiej policji.  – Nie było ewakuacji, ludzie sami zaczęli wybiegać z galerii. Niektórzy nawet kładli się na ziemi.

Policji nie udało się złapać sprawców. Trwa analiza nagrań z monitoringu i ustalanie świadków oraz przebiegu zdarzenia.

– Poszukiwanie sprawców trwa, funkcjonariusze przeszukują teren, w co włączone są duże siły policyjne – dodaje przedstawicielka małopolskiej policji.

Według informacji RMF FM, miała to być bójka pseudokibiców. Przedstawicielka policji podkreśla, że funkcjonariusze muszą ustalić przebieg całego zdarzenia, dlatego na razie nie chce odnosić się do tej informacji.

AKTUALIZACJA. Jak udało nam się ustalić, w zdarzeniu brała udział grupa, w której znajdowało się dwóch mężczyzn i kobieta. Jeden z nich oddał strzał z rakietnicy, który spowodował u innego uczestnika bójki oparzenia barku. Poszkodowany odmówił skorzystania z pomocy medycznej i nie chce współpracować z policją w celu wyjaśnienia zajścia.
comments powered by Disqus