Rośnie liczba zakażonych koronawirusem w Małopolsce [RELACJA]

Z dnia na dzień rośnie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce. Prezentujemy aktualne informacje o statystykach epidemii, zgodnie z danymi przekazywanymi przez ministerstwo zdrowia i służby wojewody. Pierwszy przypadek w Małopolsce został potwierdzony 9 marca.
Relacja odświeża się automatycznie.
20:29

Niestety, zmarł 37-letni mężczyzna zakażony koronawirusem, który był hospitalizowany w Warszawie.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem to 2311 osób ( w tym 33 osoby zmarłe)

20:28

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 96 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce.  potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Tym razem wśród kolejnych zakażonych nie ma osób z Małopolski.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 57 osób z woj. mazowieckiego, 9 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. lubuskiego, 4 osób z woj. opolskiego, 3 osób z woj. świętokrzyskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego, zachodniopomorskiego i pomorskiego oraz 1 osoby z woj. lubelskiego.

16:24

Obecnie w Małopolsce mamy 192 potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem. Najmłodsza zakażona osoba ma 8 miesięcy, najstarsza 91 lat

WIĘCEJ >>> Koronawirus w Małopolsce. Najmłodsza zakażona ma 8 miesięcy

14:50
14:49

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 7 osób w województwie małopolskim.

W tej grupie są mieszkańcy powiatów: wielickiego (2 starsze kobiety, kobieta i 2 mężczyzn w sile wieku) oraz myślenickiego (kobieta i mężczyzna w sile wieku).

Aktualnie wszystkie osoby przebywają w izolacji.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 192 osób

14:48

W sumie liczba zakażonych koronawirusem w całej Polsce to 2215 osób (w tym 32 osoby zmarłe).

14:47

Zmarła 70-letnia kobieta zarażona koronawirusem, która była hospitalizowana w Tychach.

14:47

Pozostałe potwierdzone przypadki dotyczą: 19 osób z woj. śląskiego, 13 osób z woj. podkarpackiego, 12 osób z woj. opolskiego, 10 osób z woj. lubelskiego, 6 osób z woj. łódzkiego, 6 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po jednej osobie z woj. warmińsko-mazurskiego i woj. pomorskiego.

14:46

Ministerstwo Zdrowia: Mamy 83 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Wśród osób zakażonych jest siedem osób z Małopolski.

13:18

We wtorek rząd ogłosił kolejne obostrzenia. Dotyczą one m.in. zamknięcia parków czy skwerów, zamknięcia hoteli, zamknięcia sklepów budowlanych w weekendy. Został również wprowadzony limit miejsc u prywatnych przewoźników czy ograniczenie liczby klientów w sklepach czy urzędach pocztowych.

Więcej >>> KORONAWIRUS. RZĄD WPROWADZA NOWE OBOSTRZENIA


13:18

Rząd wprowadza nowe obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa w Polsce

„Musimy zrobić wszystko, by nie dopuścić do najgorszego scenariusza”. We wtorek premier Mateusz Morawiecki ogłosił kolejne obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa w Polsce. Większość ograniczeń wchodzi w życie od 1 kwietnia.

10:47

Koordynatorka pielęgniarek w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Łanowej ma podejrzenie zakażenia koronawirusem

WIĘCEJ >>> DOMY POMOCY SPOŁECZNEJ Z DUŻYMI PROBLEMAMI

09:19
09:06
09:04

W całej Polsce zakażonych koronawirusem są już 2132 osoby (31 osób zmarło).

09:03

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 11 osób z Małopolski.

W tej grupie jest:

- 3 mieszkańców Krakowa (młoda kobieta, kobieta i mężczyzna w sile wieku),

- 1 osoba z Tarnowa (młody mężczyzna),

- mieszkańcy powiatów: krakowskiego (2 młode kobiety i mężczyzna w sile wieku), wielickiego (starsza kobieta), tarnowskiego (kobieta w sile wieku), proszowickiego (starsza kobieta), brzeskiego (młoda kobieta).

Aktualnie 4 osoby przebywają w izolacji, a 7 jest hospitalizowanych.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 185 osób.

09:02

Potwierdzone przypadki dotyczą również 27 osób z woj. śląskiego, 13 osób z woj. wielkopolskiego, 9 z woj. świętokrzyskiego, 7 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego i 3 z woj. pomorskiego.

09:01

Ministerstwo Zdrowia: Mamy 77 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Wśród kolejnych przypadków jest 11 osób z Małopolski.

20:09

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 71 pozytywnych wynikach na koronawirusa. Jednak z tej puli badań nie ma nikogo z Małopolski.

Na tym jednak kończą się dobre informacje. Zmarło bowiem pięć kolejnych osób. Do ofiar wirusa dołącza  71-letni mężczyzna, 87-letnia kobieta i 73-letnia kobieta ze szpitala w Radomiu, wszyscy z chorobami współistniejącymi. 73-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, która była w stanie ciężkim i miała choroby współistniejące oraz 60-letni mężczyzna ze szpitala w Biłgoraju.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 2055/31 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

18:26

Gotowy jest raport podsumowujący kolejny dzień walki z epidemią w naszym regionie. W szpitalach przebywa 77 osób, ponad 16,7 tys. Małopolan objętych jest kwarantanną, a nieco ponad 3,3 tys. nadzorem epidemiologicznym - wynika z danych udostępnionych przez urząd wójewódzki.

15:12

W całej Polsce, wliczając w to nasz region, pozytywne wyniki dały próbki 79 osób. Najwięcej – 25 – z województwa kujawsko-pomorskiego. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 1984/26 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe), informuje ministerstwo zdrowia.

14:58

Urząd Wojewódzki poinformował o kolejnych, 19 już przypadkach zakażenia koronawirusem.

Zakażani to:

- siedem osób z Krakowa (dwóch młodych mężczyzn, młoda kobieta i cztery kobiety w sile wieku)

- pięć osób z powiatu wielickiego (dwie kobiety w sile wieku i trzech mężczyzn w sile wieku)

- dwie kobiety w sile wieku z powiatu krakowskiego

- dwie kobiety w sile wieku z powiatu brzeskiego

- młoda kobieta z powiatu bocheńskiego

- mężczyzna w sile wieku z powiatu oświęcimskiego

- mężczyzna w sile wieku z powiatu dąbrowskiego

Dwie  osoby z tej grupy są hospitalizowane, a pozostałe 17 osób przebywa w izolacji domowej. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 174 osób.

08:56
08:55

W tej grupie jest kobieta w sile wieku z Krakowa oraz mieszkańcy powiatu brzeskiego (starsza kobieta, dwie kobiety w sile wieku i mężczyzna w sile wieku). Jedna  osoba jest hospitalizowana, a cztery przebywają w izolacji domowej.

– Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 155 osób – podsumowuje urząd wojewódzki.

08:52

Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane dotyczące epidemii w Polsce. Pięć osób z Małopolski miało pozytywny wynik na obecność koronawirusa w organizmie. Oprócz nich poranny raport informuje o 38 innych przypadkach z całego kraju.

Do 1905 wzrosła więc liczba zakażonych w Polsce osób. Są również smutniejsze dane. Zmarły kolejne cztery osoby: 71-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 83-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 80-letni mężczyzna ze szpitala w Łańcucie i 32-latka z tego samego miasta. Łącznie oficjalna liczba ofiar koronawirusa to 26.

20:21
20:20

Wśród nowo potwierdzonych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 jest też 89-letni mieszkaniec powiatu krakowskiego, który zmarł w Szpitalu w Myślenicach.

Potwierdzenie zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 zostało przekazane do Szpitala już po jego śmierci. Potwierdzono, że była ona spowodowana chorobą COVID-19. Zmarły miał choroby współistniejące.

20:19

Aktualnie 3 osoby przebywają w izolacji domowej, a 2 są hospitalizowane.

–  Jednocześnie przekazujemy, że w ostatnich komunikatach wśród zakażonych omyłkowo mieszkanka Tarnowa została wskazana podwójnie (aktualna liczba potwierdzeń zakażenia wśród tarnowian: 3) – informuje w niedzielnym komunikacie Biura Wojewody Małopolskiego.

20:17

Kolejne 5 osób zakażonych koronawirusem w Małopolsce.

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u następujących osób:

- mężczyzny w sile wieku z Krakowa,

- kobiety w sile wieku z Krakowa,

- kobiety w sile wieku z pow. wielickiego,

- osoby niepełnoletniej z pow. Gorlickiego,

- mężczyzny w sile wieku z pow. nowosądeckiego.

20:14

W sumie liczba zakażonych koronawirusem w całej Polsce to już 1862 osób, w tym 22 osoby zmarłe.

20:14

Niestety, zmarły kolejne dwie osoby osób zakażone koronawirusem. Są to 72-letni mężczyzna ze  szpitala w Tychach i 89- letni mężczyzna ze  szpitala w Myślenicach. Obaj mieli współistniejące choroby.

>>> Myślenice. Zmarł pacjent zakażony koronawirusem

20:12

W Małopolsce zakażonych koronawirusem jest kolejnych 5 osób. Pozostałe potwierdzone przypadki dotyczą: 40 osób z woj. mazowieckiego, 20 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. pomorskiego oraz po 1 osobie z woj. podlaskiego, zachodniopomorskiego i świętokrzyskiego.

20:11

W niedzielny wieczór Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 91 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Wśród zakażonych są kolejne osoby z Małopolski.

20:04
19:37
14:43
14:42

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 145 osób.

14:41

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 22 osób w Małopolsce.

W tej grupie jest kobieta w sile wieku z powiatu nowosądeckiego i 8 osób z Nowego Sącza (starsza kobieta, młoda kobieta, 2 młodych mężczyzn i 4 osoby niepełnoletnie).

W tej grupie jest też 7 osób z powiatu wielickiego (młoda kobieta, młody mężczyzna, 2 kobiety w sile wieku, mężczyzna w sile wieku, starsza kobieta i starszy mężczyzna).

Zakażenie koronawirusem potwierdzono również u starszego mężczyzny z Krakowa, mężczyzny w sile wieku z powiatu krakowskiego, kobiety w sile wieku z Tarnowa, mężczyzny w sile wieku z powiatu tarnowskiego, starszego mężczyzny z powiatu brzeskiego i starszego mężczyzny z powiatu bocheńskiego.

Aktualnie 16 osób z tej grupy przebywa w izolacji domowej, a 6 jest hospitalizowanych.

14:40

W sumie liczba zakażonych koronawirusem w całej Polsce to już 1771 osób, w tym 20 osób zmarłych.

14:39

W szpitalu w Raciborzu zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 82-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

14:39

Pozostałe przypadki dotyczą: 10 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 8 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz 2 osób z woj. lubelskiego.

14:39

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 54 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce.  potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Wśród nich są 22 osoby z Małopolski.

14:38

Myślenice. Zmarł pacjent zakażony koronawirusem

W myślenickim szpitalu zmarł pacjent z niewydolnością oddechową. 80-letni mężczyzna przebywał na oddziale pulmunologii – pobrane próbki wykazały, że był zakażony koronawirusem.

>>> WIĘCEJ

13:06
09:42
09:40

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 11 osób z Małopolski.

W tej grupie jest:

- 5 osób z Krakowa (1 kobieta i 2 mężczyzn w sile wieku, 1 młody mężczyzna oraz 1 niepełnoletni),

- 4 osoby z powiatu brzeskiego (2 kobiety i 1 mężczyzna w sile wieku oraz 1 młoda kobieta),

- 1 osoba z powiatu wielickiego (mężczyzna w sile wieku),

- 1 osoba z Tarnowa (starsza kobieta).

Aktualnie 2 osoby z tej grupy są hospitalizowane, a pozostałe 9 przebywa w izolacji domowej.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 123 osób.

09:39

Wśród kolejnych zakażonych jest 11 osób z województwa małopolskiego.

Pozostałe potwierdzone przypadki dotyczą: 22 osób z woj. śląskiego, 12 osób z woj. lubelskiego, 12 osób z woj. opolskiego, 10 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 6 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i podlaskiego.

09:38

Ministerstwo Zdrowia w niedzielę rano poinformowało o 79 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. W całym kraju jest już 1717 osób zakażonych. Do tej pory zmarło 19 osób – w szpitalu w Bytomiu zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 75-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

20:28
20:27

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 3 osób z Małopolski.

W tej grupie są:

- mężczyzna w sile wieku z Krakowa,

- starsza kobieta z powiatu limanowskiego,

- kobieta w sile wieku z powiatu gorlickiego.

Dwie osoby przebywają w izolacji domowej. Jedna osoba jest hospitalizowana.

Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 112 osób.

 

20:26

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem to już 1638 osoby, w tym 18 osób zmarłych.

20:25

W szpitalu w Warszawie  zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 67-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

20:25

Wśród kolejnych zakażonych są trzy osoby z województwa małopolskiego.

Pozostałe potwierdzone przypadki dotyczą: 103 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. dolnośląskiego, 14 osób z woj. śląskiego, 9 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego, opolskiego i lubuskiego.

20:23

Mamy 157 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych – poinformowało w sobotni wieczór Ministerstwo Zdrowia.

19:25
Dzienny raport Ministerstwa Zdrowia o koronawirusie

19:21

Więcej hospitalizowanych, objętych kwarantanną i nadzorem epidemiologicznym. Małopolski Urząd Wojewódzki podał najnowsze dane o koronawirusie 

>>> PONOWNIE WZROSŁA LICZBA HOSPITALIZOWANYCH I OBJĘTYCH KWARANTANNĄ14:54
Do tej pory najwięcej przypadków zakażenia koronawirusem w Małopolsce odnotowano w Krakowie

WIĘCEJ  >>> Najwięcej zakażonych koronawirusem pochodzi z Krakowa

14:39
14:38

Kolejni zakażeni SARS-CoV-2 w Małopolsce. To mieszkańcy powiatów: bocheńskiego (kobieta w sile wieku), krakowskiego (młoda kobieta i młody mężczyzna) oraz myślenickiego (osoba niepełnoletnia). 3 osoby pozostają w izolacji domowej, a jedna w hospitalizacji. Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 109 osób.

14:36

Ministerstwo Zdrowia: Mamy 45 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Wśród zakażonych są kolejne cztery osoby z Małopolski.

Potwierdzone przypadki dotyczą również 14 osób z woj.łódzkiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 6 osób z woj. dolnośląskiego, 5 osób z woj. świętokrzyskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego, podkarpackiego i opolskiego.

W szpitalu w Lublinie zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 70- letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem to już 1481 osób, w tym 17 osób zmarłych.

12:04

W ciągu doby wykonano ponad 4,6 tys. testów na koronawirusa

09:31
09:29

Przypadki zakażenia koronawirusem w Małopolsce:

- 6 osób z Krakowa (1 kobieta w sile wieku, 2 młodych mężczyzn, 2 mężczyzn w sile wieku i 1 starszy mężczyzna),

- 3 osoby z powiatu wielickiego (starszy mężczyzna, starsza kobieta i kobieta w sile wieku),

- po 1 osobie z powiatów: krakowskiego (mężczyzna w sile wieku), limanowskiego (starszy mężczyzna) i wadowickiego (mężczyzna w sile wieku).

8 osób z tej grupy przebywa w izolacji domowej. Pozostałe osoby są hospitalizowane.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 105 osób.

09:28

Mamy 47 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowało w sobotę rano Ministerstwo Zdrowia.  Wśród zakażonych jest 12 osób z naszego województwa.

Pozostałe przypadki dotyczą 10 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. zachodniopomorskiego, 6 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. pomorskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. lubuskiego, opolskiego i podlaskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1436/16 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

08:26

W środę w całej Polsce było już 1389 osób zakażonych koronawirusem od początku wybuchu epidemii w Polsce. Do tej pory zmarło 16 osób. W Małopolsce bilans to 93 osoby z wykrytym wirusem.

08:25

W piątkowy wieczór Kraków solidaryzował się z państwami szczególnie dotkniętymi pandemią koronawirusa. W czwartek wybrane miejskie obiekty były podświetlone w kolorach włoskiej flagi. W piątek, między 18.30 a 19.30, Centrum Kongresowe ICE, kładka Bernatka i Tauron Arena przybrały barwy niemieckie, francuskie i hiszpańskie.

ZDJĘCIA, VIDEO >>> SOLIDARNI W CZASIE PANDEMII20:38

Ostatnie dane z 27 marca: potwierdzono kolejne 49 przypadków zakażenia COVID-19 (dotyczy 27 osób z woj. mazowieckiego, 6 osób z woj. zachodniopomorskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. świętokrzyskiego, 4 osób z woj. dolnośląskiego, 3 osób z woj. podkarpackiego i 1 osoby z woj. opolskiego).

Dzień kończymy 1389 zakażeniami od początku wybuchu epidemii w naszym kraju, zmarło 16 osób. W Małopolsce bilans to 93 osoby z wykrytym wirusem.

18:04
"Gazeta Wyborcza" poinformowała, że w czwartek wirusa wykryto u jednej z pielęgniarek oddziału chorób wewnętrzych szpitala Żeromskiego. W związku z tym oddział został zamknięty.

Kwarantannie zostało poddanych ponad 50 osób. Lekarze mają czekać na wyniki testów w domu, a chorymi zająć się pracownicy innych oddziałów.
17:56

Wynik testu był pozytywny u:

11 osób z Krakowa: ośmiu kobiet (dwóch młodych, pięciu w sile wieku, jednej starszej) i trzech mężczyzn (dwóch w sile wieku, jednego starszego);

3 osób z powiatu krakowskiego: dwóch kobiet i mężczyzny w sile wieku;

Do tego zakażone są po dwie osoby z powiatów wielickiego (kobiety - starsza i młoda) i bocheńskiego (kobiety - starsza i w sile wieku).

13 osób z tej grupy przebywa w izolacji domowej. Pozostałe osoby zostały skierowane do Szpitala Uniwersyteckiego lub już tam przebywają; jedna osoba jest w Specjalistycznym Szpitalu im. S. Żeromskiego.

17:42
Bardzo duży wzrost liczby zakażonych w Małopolsce! 18 z 51 wykrytych nowych przypadków to osoby z naszego regionu. W kraju liczba wzrosła do 1340, w Małopolsce pozytywny wynik testów otrzymało 93 przebadanych, z czego 24 w piątek.
14:14
Informacje o nowych osobach:

- mieszkanka Krakowa w sile wieku, która pozostanie w izolacji domowej;

- mieszkaniec Krakowa w sile wieku, który pozostanie w izolacji domowej;

- mieszkanka Krakowa w sile wieku, która została skierowana do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie;

- mieszkanka powiatu krakowskiego w sile wieku, która pozostanie w izolacji domowej;

- mieszkanka Nowego Sącza w sile wieku, która pozostanie w izolacji domowej;

- mieszkaniec Nowego Sącza w sile wieku, który pozostanie w izolacji domowej.

14:03
W kraju potwierdzono 45 nowych przypadków zakażenia. W tym gronie jest 6 osób z Małopolski.

Liczba osób zakażonych koronawirusem w kraju: 1289/16 zgonów. W Małopolsce: 75/0.

13:05

W ciągu ostatniej doby wykonano ponad 4,5 tys. testów 

08:46
Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek rano o kolejnych 23 osobach z koronawirusem. W tym gronie NIE MA nowych przypadków z Małopolski. Liczba osób zakażonych wzrosła do 1244 (16 zgonów), z czego w naszym regionie badania laboratoryjne potwierdziły 69.
08:38

Kraków solidarny z Włochami. W czwartek wieczór Tauron Arena Kraków, kładka o. Bernatka i Ice Kraków zostały podświetlone barwami flagi Włoch.


20:36

W czwartek wieczorem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 58. nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 40 osób z woj. mazowieckiego, 8 osób z woj. podkarpackiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. opolskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i wielkopolskiego.

– Jednocześnie z przykrością informujemy, że potwierdzono śmierć dwóch osób w szpitalu w Warszawie. Zmarli to: 78-letni mężczyzna i 84-letnia kobieta zakażeni koronawirusem. Oboje mieli choroby współistniejące – informuje Ministerstwo Zdrowia.

Łącznie, liczba osób zakażonych koronawirusem to już 1221 osób, w tym 16 osób zmarłych.

18:53

Więcej hospitalizowanych i poddanych kwarantannie. Biuro Wojewody Małopolskiego opublikowało dzienny raport o koronawirusie. Obecnie w naszym województwie jest już 69 zakażonych osób.

Więcej >>> Małopolska. Więcej hospitalizowanych i poddanych kwarantannie

18:05
18:04

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych sześciu osób w Małopolsce.

W tej grupie są: starsza kobieta z powiatu tarnowskiego, która pozostanie w izolacji domowej, młody mężczyzna z powiatu chrzanowskiego, który pozostanie w izolacji domowej, młody mężczyzna z powiatu wielickiego, który aktualnie przebywa w Specjalistycznym Szpitalu im. S. Żeromskiego w Krakowie, mężczyzna w sile wieku z powiatu wielickiego, który aktualnie przebywa w Specjalistycznym Szpitalu im. S. Żeromskiego w Krakowie, starszy mężczyzna z powiatu wielickiego, który przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie i mężczyzna w sile wieku z powiatu wielickiego, który przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 69 osób.

18:02

Ministerstwo Zdrowia: Mamy 43 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Wśród zakażonych jest sześć osób z Małopolski.

Potwierdzone przypadki dotyczą również 10 osób z woj. śląskiego, 8 osób z woj. dolnośląskiego, 7 osób z woj. lubuskiego, 5 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. pomorskiego i 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem to już 1163, w tym 14 osób zmarłych.

14:21
14:19

Biuro wojewody informuje, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych czterech osób.

Tym razem to starszy mieszkaniec Nowego Sącza, który będzie przebywał w izolacji domowej, dwaj mężczyźni w sile wieku z Krakowa (jeden z nich pozostanie w izolacji domowej, drugi aktualnie przebywa w Specjalistycznym Szpitalu im. S. Żeromskiego w Krakowie), a także mężczyzna w sile wieku z powiatu oświęcimskiego, który przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 63 osób.

14:18

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. Tym razem pozytywny wynik testów laboratoryjnych potwierdzono u 35 osób w całej Polsce.  Wśród nich są cztery kolejne osoby z Małopolski.

Oprócz nich, potwierdzone przypadki dotyczą: 14 osób z woj. łódzkiego, 7 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. opolskiego i podkarpackiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem to już 1120 osób, w tym 14 osób zmarłych.

11:55

Ministerstwo Zdrowia: W związku z otrzymaną informacją ze szpitala we Wrocławiu, o zmarłym wczoraj rano pacjencie w wieku 71 lat, jesteśmy zobowiązani do sprostowania informacji o liczbie zmarłych z powodu zakażenia koronawirusem.

Jak informuje ministerstwo, przyczyną śmierci pacjenta, zgodnie z kartą zgonu, była niewydolność krążeniowo-oddechowa, która nie miała nic wspólnego z koronawirusem.

Pacjent okazał się być ostatecznie niezakażony koronawirusem. Dlatego też liczba osób zmarłych z powodu zakażenia koronawirusem to 14.

11:34

Ministerstwo Zdrowia: W ciągu doby wykonano ponad 3,3 tys. testów na koronawirusa

09:37
09:35

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych trzech osób. To mieszkanki Krakowa (jedna starsza i dwie w sile wieku). Kobiety są hospitalizowane w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 59 osób.

09:28

W szpitalu w Kaliszu zmarł 75-letni pacjent zakażony koronawirusem, ale bezpośrednią przyczyną zgonu w tym przypadku nie był COVID-19. Dlatego pacjent ten nie zostaje włączony do statystyk osób zmarłych z powodu COVID-19.

Łącznie liczba zakażonych w Polsce to już 1085 osób, w tym 15 osób zmarłych.

09:27

W czwartek rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem.

– Mamy 34 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. lubelskiego, 6 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz po 1 osobie z woj. świętokrzyskiego i podkarpackiego i zachodniopomorskiego – informuje Ministerstwo Zdrowia.

09:24

W środę liczba osób zakażonych w Małopolsce przekroczyła 50. Spośród 52 potwierdzonych laboratoryjnie przypadków, 19 pacjentów pochodzi z Krakowa.

Pięć osób pochodzi z powiatu nowosądeckiego, po cztery z powiatów dąbrowskiego i myślenickiego, po trzy – z powiatów krakowskiego, wielickiego i wadowickiego, po dwie – z Tarnowa i powiatu bocheńskiego, a po jednej – z powiatów limanowskiego, nowotarskiego, gorlickiego, brzeskiego, tarnowskiego i z innego województwa.

WIĘCEJ >>> Ponad 50 zakażonych w Małopolsce

comments powered by Disqus