Potrącenie w tunelu. To była próba samobójcza?

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Tramwaj linii numer 19 potrącił 23-letnią kobietę na przystanku Dworzec Główny Tunel w kierunku Dworca Towarowego. Od około godziny 15 tunel Krakowskiego Szybkiego Tramwaju jest nieprzejezdny w obu kierunkach. Kobieta trafiła do szpitala w stanie krytycznym. O godzinie 18:20 został przywrócony ruch tramwajów w tunelu.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że do wypadku mogło dojść z winy kobiety, która nagle znalazła się na torowisku. Została zabrana do jednego z krakowskich szpitali. Nie wiemy, jaki jest dokładny stan jej zdrowia – informuje dyżurny biura prasowego małopolskiej policji.

Jak informuje Marek Gancarczyk, rzecznik MPK Kraków, tramwaje są kierowane na linie objazdowe. Nie wiadomo, jak długo potrwają utrudnienia. Na miejscu pracują służby.

Aktualizacja, godzina 18:24: Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że była to próba samobójcza. Ruch tramwajowy został o godz. 18:20 przywrócony.

Aktualizacja, godzina 18:12: Służby wciąż pracują w tunelu KST, na miejscu jest m.in. biegły sądowy i prokuraator. Ruch nadal wstrzymany.

Aktualizacja, godzina 16:18: Kobieta trafiła do szpitala w stanie krytycznym. Z nieoficjalnych informacji wynika, że była poszukiwana przez policję. Komenda Wojewódzka na razie tego nie potwierdza.