Tworzy Kraków z kawałków papieru

fot. Czytelnik

Albin Talik tworzy pejzaże miejskie wykorzystując do tego małe kawałki kolorowego papieru. Od 6 do 15 marca będzie można oglądać jego prace w przestrzeni galeryjnej Kreaktywna na Starych Dębnikach.

– Fascynuje mnie światłocień, odbicia, refleksy. Potrafię obserwować dany obiekt tygodniami w oczekiwaniu na odpowiedni nastrój i grę światła. Jednak często odchodzę od realizmu i poddaję się intuicji w doborze kolorów i budowaniu atmosfery. Jestem zachłanny światła – wyjaśnił Talik.

Inspiracją – Kraków

Prace-mozaiki Talika składają się na wiele cykli surrealistycznych obrazów z pogranicza sztuki naiwnej. Wykorzystuje do tego mnóstwo kawałków kolorowego papieru.

Artysta tworzy głównie obrazy miejskich przestrzeni Krakowa. Dominują na nich architektoniczne obiekty, ulice, samochody, autobusy.

Kilka słów o artyście

Albin Talik – artysta transmedialny urodzony w 1980 r. w Jeleniej Górze, od kilkunastu lat mieszkający i tworzący w Krakowie. Komponuje i aranżuje muzykę. Zajmuje się także grafiką komputerową współtworząc filmy animowane i ilustracje.

W wieku 30 lat postanowił poświęcić się sztukom plastycznym. Rozpoczął poszukiwania swojego miejsca w tej dziedzinie, czego efektem stało się stworzenie własnego i niepowtarzalnego stylu i techniki papierowego malarstwa.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki
comments powered by Disqus