Uciekał motocyklem przed policjantami i wpadł do rowu

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Policjanci z krakowskiej drogówki ruszyli w pościg za kierowcą motocykla, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym i nie zatrzymał się do kontroli.

W niedzielny wieczór (24 maja) w jednej z miejscowości gminy Igołomia-Wawrzeńczyce motocyklista, jadąc z dużą prędkością, wyprzedził nieoznakowany radiowóz, którym jechali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.

Mundurowi zmierzyli prędkość, z jaką jechał motocyklista i okazało się, że została  przekroczona o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

– Policjanci natychmiast wydali sygnał do zatrzymania motocykla. Kierujący jednak go zlekceważył, a kiedy radiowóz był na jego wysokości, to zawrócił i zaczął uciekać w przeciwnym kierunku. Wówczas mundurowi włączyli sygnały świetlno-dźwiękowe i ruszyli za nim w pościg. Motocyklista wciąż nie reagował na wydawane przez policjantów polecenia i kontynuował ucieczkę. Po chwili jednak, na prostym odcinku drogi, uciekinier stracił panowanie nad  motocyklem i wpadł do przydrożnego rowu, uderzając następnie w betonowy przepust – relacjonuje mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Ponad 0,7 promila

Funkcjonariusze wezwali na miejsce karetkę. Załoga pogotowia stwierdziła u 48-latka  ogólne potłuczenia ciała. Mężczyzna odmówił przewiezienia go do szpitala w celu dokładniejszego sprawdzenia stanu jego zdrowia.

– Policjanci poddali 48-latka badaniu alkomatem i okazało się, że mężczyzna był pijany. Miał ponad 0,7 promila w wydychanym powietrzu. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy. Dodatkowo, sprawdzenie w policyjnej bazie wykazało, że motocykl był niezarejestrowany i nieubezpieczony, a tablice rejestracyjne, jakie posiadał, pochodziły od innego pojazdu – informuje Gleń.

Teraz 48-latek odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości i za niewykonywanie poleceń funkcjonariuszy. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat więzienia. Straci też uprawnienia do kierowania pojazdami.

comments powered by Disqus