Ukradł zamówioną pizzę, pobił dostawcę i znieważał policjantów

Krakowscy policjanci zatrzymali 33-letniego mieszkańca Krowodrzy, który ukradł zamówioną pizzę, pobił dostawcę oraz groził i znieważał policjantów, którzy przeprowadzali interwencję.

27 stycznia dyżurny krakowskiej policji odebrał zgłoszenie dotyczące kradzieży rozbójniczej, jaka miała miejsce w jednym z mieszkań na terenie Krowodrzy. Jak wynikało z relacji osoby zgłaszającej, mieszkaniec Krowodrzy zamówił pizzę do swojego mieszkania, a kiedy dostawca dotarł z zamówieniem, gospodarz nagle zaatakował go.

– Najpierw bezskutecznie próbował wyrwać dostarczycielowi pizzę, potem przyparł go do ściany niszcząc jego okulary. A jeszcze później zamknął się w swoim mieszkaniu – mówi Sebastian Gleń z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Na miejsce dyżurny skierował patrol. Funkcjonariusze dotarli pod wskazany adres, podeszli pod drzwi mieszkania, pukali jednak lokator nie chciał otworzył drzwi.

– Policjanci prosili, by otworzył, jednak mężczyzna był wulgarnie krzyczał i obrażał funkcjonariuszy zza zamkniętych drzwi mieszkania. Kierował przy tym w stosunku do policjantów groźby użycia noża, kopał i uderzał nożem po drzwiach. Mundurowi wezwali dodatkowe wsparcie i ślusarza. Z jego pomocą policjanci otwarli drzwi i dostali się do środka mieszkania, gdzie zatrzymali 33-latka oraz zabezpieczyli będące w jego posiadaniu dwa noże – informuje Gleń.

Grozi mu do 10 lat więzienia

Mieszkaniec Krowodrzy odpowie za dokonanie kradzieży rozbójniczej oraz zniszczenie mienia (okulary należące do dostawy pizzy). Ponadto zatrzymany usłyszał zarzut znieważenia funkcjonariuszy oraz stosowania wobec nich gróźb bezprawnych i zmuszanie ich do zaniechania prawnej czynności służbowej dotyczącej przeprowadzenia interwencji.

Za powyższe czyny 33-latek może spędzić w więzieniu nawet 10 lat. Ponieważ wszystkich przewinień mężczyzna dopuścił się w warunkach recydywy, wymiar zasądzonej dla niego kary może być wyższy.

Prokuratura Rejonowa Kraków-Krowodrza na wniosek Komisariatu Policji IV w Krakowie zastosowała wobec 33-latka środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru policji połączony z zakazem kontaktowania się z pokrzywdzonym dostawcą pizzy oraz zakazem zbliżania się do niego.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały Krowodrza