Ukrywał narkotyki w pokoju swojej babci

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
29-letni mężczyzna ukrywał narkotyki w jednym z mieszkań na Prokocimiu, a konkretnie – w pokoju swojej babci.

W połowie listopada krakowscy policjanci wybrali się z wizytą do jednego z mieszkań. Według ich ustaleń miała tam przebywać osoba ukrywająca narkotyki.

Skrytka w pokoju

Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę, a następnie wraz z nim udali się do jego mieszkania w celu przeszukania lokalu.

– W pokoju należącym do  babci, mężczyzna ukrył w plastikowym pojemniku woreczek z zawartością suszu roślinnego oraz 10 zawiniątek folii aluminiowej z taką samą zawartością. Ponadto w mieszkaniu kryminalni znaleźli również woreczek strunowy z zawartością białego proszku oraz 3 wagi elektroniczne – informuje  sierż. szt. Piotr  Szpiech z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

29-latek przyznał, że narkotyki należą do niego. Po zakończonych czynnościach został  przewieziony do policyjnego aresztu. Znalezione substancje zostały przebadane za pomocą testerów narkotykowych.

W sumie zabezpieczonych zostało ponad 63 gramy marihuany oraz  ponad 1.5 grama amfetaminy. Wobec zatrzymanego zastosowany został policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe. Teraz odpowie za posiadanie znacznych ilości narkotyków. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

comments powered by Disqus