Ulg na bilety na razie nie wgrasz na MKA

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Krakowskiej Karty wciąż nie można wgrać na Małopolską Kartę Aglomeracyjną. MPK zapowiada, że problem zostanie wkrótce rozwiązany.

Spośród maili, które otrzymujemy do redakcji w sprawie Karty Krakowskiej, te dotyczące połączenia z MKA pojawiają się najczęściej. Użytkownicy, którzy chcą wybrać właśnie ten nośnik, przy próbie wysłania wniosku widzą komunikat o błędzie i potrzebie skontaktowania się z administratorem. – Ja próbowałem już osiem razy w różnych porach i za każdym razem wyskoczył mi komunikat „Wystąpił nieoczekiwany problem, skontaktuj się z administratorem” – narzeka pan Tomasz.

Małopolska Karta Aglomeracyjna to jedna z opcji, jaką można wybrać podczas składania wniosku o Kartę Krakowską – czyli o możliwość uzyskania zniżek na bilety komunikacji miejskiej i do miejskich muzeów. W formularzu wybieramy albo zupełnie nową Kartę Krakowską, albo wgranie jej na używany dotychczas nośnik – Krakowską Kartę Miejską, legitymację studencką czy Małopolską Kartę Aglomeracyjną. Z tej ostatniej możliwości nie można jednak na razie skorzystać.

Obie strony pracują

– Wyjaśniamy z operatorem Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej problem, który występuje podczas składania wniosku – mówi Marek Gancarczyk, rzecznik prasowy MPK.

– To jest kwestia czysto techniczna, pracują nad tym informatycy ze strony MPK i MKA. Na etapie wdrożeniowym takie problemy mogą się zdarzyć. Sprawa zostanie rozwiązana, jeśli nie dziś to w najbliższym czasie – zapowiada Grzegorz Sapoń, dyrektor Departamentu Transportu i Komunikacji w urzędzie małopolskim.

Bez UJ

To nie pierwsze problemy z Kartą Krakowską, o których informujemy. Z możliwości wgrania uprawnień na swoją legitymację studencką wciąż nie mogą skorzystać studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ten problem też ma zostać rozwiązany w najbliższym czasie.

comments powered by Disqus