Ulica Prądnicka już nie do poznania. Wkrótce kolejny etap [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Po niecałym miesiącu prac drogowych ulica Prądnicka zdążyła się już bardzo zmienić. W najbliższym czasie wykonawca rozpocznie kolejny etap prac, co będzie się wiązało ze zmianami w organizacji ruchu.

Prace na ulicy Prądnickiej rozpoczęły się 19 marca. Do remontu przeznaczono cały odcinek od Alej Trzech Wieszczów do wiaduktu kolejowego, a w pierwszej kolejności wykonawca zajął się odcinkiem od ulicy Wrocławskiej w stronę wiaduktu.

Prace znacznie wykraczają poza samo zerwanie asfaltu i ułożenie nowego. Wymieniana jest znacznie grubsza warstwa nawierzchni, a chodniki budowane są praktycznie od nowa. Efekty prac po jednej stronie ulicy można już oglądać: ułożone zostały nowe kamienne krawężniki, piesi chodzą już chodnikiem z równo ułożonych płyt, wybrukowano od nowa zjazdy na posesje. Po jednej stronie ułożona jest już pierwsza warstwa asfaltu.

Trudniejszy fragment przed nami

Obecnie podobne prace toczą się na drugiej połowie ulicy, a więc przy jezdni w stronę centrum miasta i przylegającym do niej chodniku. Jak informuje Michał Pyclik z Zarządu Dróg Miasta Krakowa, ten etap wkrótce dobiegnie końca. – Po wykonaniu prac na odcinku od ulicy Wrocławskiej wykonawca rozpocznie prace na fragmencie bliżej Alej Trzech Wieszczów. Będą to dwa etapy, podczas których ruch na remontowanym fragmencie zostanie całkowicie wyłączony. To rozwiązanie wiąże się z większymi uciążliwościami dla kierowców, ale pozwala znacznie skrócić czas prowadzenia prac, co ostatecznie jest lepszym rozwiązaniem dla użytkowników drogi – tłumaczy.

W najbliższym czasie mają zostać opublikowane dokładne terminy i szczegóły zmian. Najprawdopodobniej nowa organizacja ruchu zostanie wprowadzona 27 kwietnia.

Duży program

Prace na ulicy Prądnickiej to część znacznie większego programu remontów, zaplanowanego na ten i początek przyszłego roku. Jego realizacja jest możliwa dzięki rządowemu dofinansowaniu związanemu z organizacją Igrzysk Europejskich.

Odcinków przeznaczonych do remontu jest około stu i są one wyznaczone w każdej z dzielnic miasta. Dokładny zakres planowanych prac można sprawdzić na stronie mapy.zdmk.krakow.pl.

Pierwszą w tym roku zmianą dotyczącą jakości infrastruktury drogowej był remont nawierzchni al. Daszyńskiego. – Prace dobiegają końca i zakładamy, że już w tym tygodniu kierowcy będą mogli w pełni korzystać z nowej nawierzchni na odcinku od ul. Metalowców do Masarskiej – zapowiada przedstawiciel ZDMK.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza