Umowa na zmiany. Wielka rewitalizacja otoczenia NCK

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Ponad 8 milionów złotych. Tyle będzie kosztować rewitalizacja terenów wokół Nowohuckiego Centrum Kultury. Prace rozpoczną się w 2019 roku.

Otoczenie budynku czeka sporo zmian. Zaplanowano przebudowę ciągów komunikacyjnych i likwidację barier architektonicznych, montaż plenerowych systemów ekspozycyjnych, wymianę oświetlenia i systemu odwodnienia czy odnowienie parkingu. Oprócz tego, przed budynkiem pojawi się więcej zieleni.

Umowę w sprawie rewitalizacji podpisano w minioną środę. Fundusze na inwestycję będą pochodzić z budżetu miasta i województwa małopolskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

Z widokiem na łąki

Odwiedzający NCK będą też mogli spędzić czas na balkonie znajdującym się w tylnej części obiektu.

– Rozpościera się z niego piękny widok na łąki nowohuckie. Będziemy nad tym pracować, aby dojście w to miejsce było bezpieczniejsze. Na pewno czeka nas przebudowa schodów i dostosowanie tej trasy do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zależy nam na tym, aby było to miejsce spotkań, spacerów, koncertów – mówił podczas wrześniowej konferencji prasowej dyrektor NCK, Zbigniew Grzyb.

Koniec prac zaplanowano na 2020 rok.

To zmieni się na zewnątrz. W środku od września na uczestników wydarzeń czeka wyremontowana sala koncertowa wraz z nową widownią. Wymieniono wykładziny, zdemontowano stare obicia ścian, pojawiło się nowoczesne oświetlenie i nagłośnienie. Koszt modernizacji sali to ponad 8 mln zł.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta
comments powered by Disqus