Uniwersytet papieski wyprowadzi się z centrum

Podpisanie listu intencyjnego fot. diecezja.pl/Materiały prasowe

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II będzie mieć nową siedzibę. Uczelnia przeniesie się na teren Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” na Białych Morzach.

Do realizacji tego zamierzenia jest jeszcze daleko. W miniony piątek w Domu Arcybiskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej 3 podpisany został list intencyjny w tej sprawie.

Pod dokumentem podpisali się abp Marek Jędraszewski, rektor UPJP2 ks. prof. Wojciech Zyzak oraz prezes Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” ks. Mateusz Hosaja.

Jak informuje nas rzecznik prasowa uczelni Marta Mastyło, docelowy plan jest taki, by na Białe Morza przeprowadziły się wszystkie jednostki uczelni rozrzucone dziś w ścisłym centrum miasta, m.in. na ulicy Franciszkańskiej, Grodzkiej, Kanoniczej czy Bernardyńskiej. To wiązałoby się z dobudowaniem na terenie Centrum Jana Pawła II przynajmniej jednego budynku. – Na razie nie ma ustalonych żadnych terminów – mówi Mastyło. Dodaje przy tym, że biblioteka prawdopodobnie pozostanie w dotychczasowej lokalizacji, a więc przy ul. Bobrzyńskiego na Ruczaju.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto Łagiewniki-Borek Fałęcki
comments powered by Disqus