Uporządkowanie rzeczy w domu – jak zrobić to z głową?

Nadejście wiosny to dla znacznej części osób okazja do tego, by przeprowadzić w domu generalne porządki. Nic w tym dziwnego: chcemy odświeżyć mieszkanie i sprawić, że nawet niewielka przestrzeń będzie w pełni uporządkowana, tak by codzienne przebywanie w niej było komfortowe dla każdego domownika.

Jak wobec tego przygotować się na wiosenne sprzątanie, by było one niezwykle proste i zarazem przyjemne? Z pomocą przychodzi self storage, posiadanie bezpiecznej komórki lokatorskiej przez mieszkańców Krakowa i okolic jest już bardzo modne. Usługę taką w Krakowie – Modlniczka , Kryspinów – oferuje firma Less Mess Storage, która jest liderem w branży.

O czym pamiętać podczas wiosennych porządków?

Wiosną przychodzi przede wszystkim pora na zmianę garderoby. Grube puchowe kurtki, ocieplane buty czy też elementy niezbędne do uprawiania sportów zimowych lądują w szafie, a prym zaczyna wieść znacznie lżejsza odzież. Miejsce w domu zaczynają nam również zajmować sprzęty sezonowe takie jak narty, sanki, łyżwy. Zmieniają się także zazwyczaj sezonowe dekoracje, które ozdabiają nasz dom.

Pierwszym krokiem powinno być zatem dokładne posortowanie rzeczy. Te, które powinny zostać schowane do momentu, aż znowu przyjdzie na nie pora, najlepiej odłożyć na jedną stronę, tak by to pozostałe mogły być lepiej wyeksponowane. Upewnijmy się przy tym, że danych przedmiotów na pewno nie będziemy używać w najbliższych miesiącach. Takie prace organizacyjne zdecydowanie warto przeprowadzać w towarzystwie reszty rodziny, by inni członkowie także mogli zdecydować, w jaki sposób ma zostać dokonana reorganizacja najbliższego otoczenia.

Gdzie przechować część swojego dobytku?

Jeśli posiadamy duży dom, to wygospodarowanie przestrzeni, gdzie będziemy mogli składować czy to sezonowe dekoracje, czy też ubrania na określoną porę roku, nie będzie sprawiało większych kłopotów. Zawsze możemy podzielić rzeczy tematycznie i umieścić je np. w ozdobnych kartonowych pudełkach bądź w wiklinowych koszach, które, nawet stojąc na widoku, nie będą zaburzały estetyki wnętrza.

Problem jednak pojawi się wtedy, gdy nasze mieszkanie ma dość ograniczony metraż, wobec czego przechowywanie większości dobytku może stanowić nie lada wyzwanie. Wiele osób radzi sobie wówczas w taki sposób, że wynosi część przedmiotów do piwnicy albo nawet na balkon. Pamiętajmy jednak, że wówczas są one narażone na działanie czynników atmosferycznych, a wilgoć oraz chłód panujące w piwnicy mogą zniszczyć rzeczy.

Alternatywnym rozwiązaniem zdaje się być komórka lokatorska. Jeśli jej nie posiadamy – bo nie było takiej możliwości w bloku, gdzie wynajęliśmy lub nabyliśmy mieszkanie – to pozostaje jedynie jej kupno. Niestety wiąże się to z dużymi nakładami finansowymi. Sam zakup to jedno, jednak za korzystanie z komórki lokatorskiej będziemy musieli płacić również w czynszu. Nie da się ukryć, że nie każdy może sobie pozwolić właśnie na taką opcję.

Dlatego też warto rozważyć inne rozwiązanie, jakim jest wynajęcie komórki lokatorskiej w magazynie samoobsługowym Less Mess.

Czym są magazyny samoobsługowe?

Usługa Self Storage powstała kilkadziesiąt lat temu w Stanach Zjednoczonych, jednak z biegiem czasu zaczęła zdobywać uznanie również w wielu innych krajach, w tym także w Polsce, gdzie jest dostępna między innymi poprzez firmę Less Mess Storage. Opiera się ona na wynajmowaniu mniejszych i większych przestrzeni magazynowych, które klienci mogą użytkować wedle uznania.

Magazyn w Less Mess Storage to doskonały sposób na to, by przechować te przedmioty, na które tymczasowo nie mamy miejsca w domu lub w mieszkaniu. Dzięki temu uporządkowanie domowego zacisza nie będzie sprawiało najmniejszego problemu. Użytkownik takiej przechowalni samodzielnie decyduje, jak długo chce ją wynajmować i jak duży powinien być jej rozmiar a jeśli ciężko jest to określić -  z pomocą przychodzi zespół Less Mess Storage. Dlatego też bez większych przeszkód można znaleźć pomieszczenie, które pomieści wszystkie nasze rzeczy i które jednocześnie zapewni duże bezpieczeństwo oraz odpowiednie warunki do przechowywania.

Całość jest niezwykle prosta – umowę najmu możemy podpisać już nawet od 7 dni, lub na jak długo potrzebujemy – im dłuższy wynajem, tym niższa cena. Wszystko też możemy zorganizować online. Następnie otrzymujemy pomieszczenie na wyłączność – zabezpieczone własnym kodem, kłódką i całodobowym monitoringiem. W Less Mess Storage nie musimy martwić się o to, że nasze rzeczy zawilgotnieją – Less Mess dba o optymalne warunki do przechowywania nawet najbardziej wymagających przedmiotów.

Ile to kosztuje?

Cenę możesz sprawdzić TUTAJ, możesz również zarezerwować pomieszczenie online – bez zobowiązań. Sprawdź już dziś i zobacz jakie to proste.

comments powered by Disqus