Urzędy wracają do bezpośredniej obsługi

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Od dzisiaj, 7 czerwca, wszystkie budynki Urzędu Miasta Krakowa, a także Grodzki Urząd Pracy są dostępne dla bezpośredniej obsługi. Czynne są również punkty obsługi mieszkańców w galeriach handlowych.
W urzędzie można już zrealizować wszystkie usługi, złożyć przesyłkę na dzienniku podawczym lub uzyskać informacje na odpowiednim stanowisku - poinformował magistrat.

Grodzki Urząd Pracy wznawia możliwość osobistej rejestracji klientów w siedzibie urzędu przy ulicy Wąwozowej 34. Bezpośredniej rejestracji można będzie dokonać w godzinach od 8.00 do 14.00. Liczba klientów przebywających jednocześnie na terenie budynku urzędu ze względu na wymogi sanitarne będzie limitowana przez pracowników urzędu.

– W świetle obowiązujących przepisów sanitarnych w budynku będzie mogło przebywać równocześnie jedynie 60 klientów. W związku z tym, pomimo częściowego otwarcia urzędu, zachęcam do korzystania z możliwości załatwienia spraw elektronicznie. W dalszym ciągu dostępne są również skrzynki umieszczone przed wejściem, w których można złożyć korespondencję papierową, bez konieczności kontaktu z pracownikami – mówi Waldemar Jakubas, wicedyrektor GUP.

comments powered by Disqus