Uszkodzenie gazociągu podczas budowy nowej „zakopianki”

fot. GDDKiA

Po godzinie 19 w poniedziałek na budowie nowego odcinka „zakopianki” między Rabką-Zdrój a Nowym Targiem doszło do uszkodzenia rury z gazem.

Jak informował dyżurny krakowskiego oddziału GDDKiA, do rozszczelnienia gazociągu doszło podczas wykonywania prac ziemnych przez wykonawcę nowego odcinka „zakopianki”.

Policja musiała na blisko dwie godziny zamknąć odcinek drogi krajowej nr 47. Objazdy zostały poprowadzone drogą wojewódzką nr 958 przez Chabówkę, Rabę Wyżną i Czarny Dunajec.

Przedstawiciele inwestora przekazali, że w wyniku awarii żadna osoba nie została ranna.

Budowa nowej drogi

Za ponad 880 milionów złotych powstaje 16-kilometrowy odcinek drogi krajowej nr 47 między Rdzawką a Nowym Targiem. Projektowana droga przebiega w nowym śladzie (po dwa pasy ruchu w każdym kierunku), zaplanowano cztery bezkolizyjne węzły drogowe, 22 obiekty inżynierskie (mosty, wiadukty, estakady).

– W efekcie prowadzonych inwestycji połączony zostanie Kraków z Nowym Targiem, na całym przebiegu, drogą dwujezdniową. Ma to kluczowe znaczenie ze względu na czas przejazdu i bezpieczeństwo ruchu dla wszystkich osób wyjeżdżających z różnych regionów kraju na Podhale i pod Tatry – mówiła kilka miesięcy temu Iwona Mikrut, rzeczniczka krakowskiego oddziału GDDKiA.

Prace na tym odcinku nowej „zakopianki” mają się zakończyć w październiku 2023 roku.

comments powered by Disqus