W centrum miasta istnieje duży bezpłatny parking

Rynek Dębnicki

Na płycie Rynku Dębnickiego kierowcy samochodów mogą zaparkować swój pojazd i to za darmo. Wszystko przez brak oznakowania, które spełniałoby wymogi prawne.

Od kilku lat Rynek Dębnicki zamienia się w parking. Dzień w dzień z płyty placu korzysta kilku kierowców. Pomimo tablicy informacyjnej, że nie można tam parkować i grozi za to odholowaniem samochodu – zakaz nie obowiązuje.

W rozmowie z LoveKraków.pl potwierdza to rzecznik prasowy krakowskiej straży miejskiej. Marek Anioł mówi, że to tylko tablica informacyjna, a nie znak drogowy. Teren należy do Urzędu Miasta Krakowa, a za prowadzenie targowiska odpowiada przedsiębiorstwo. Jeśli pojawi się odpowiednie oznakowanie, które spełnia wymogi rozporządzenia, to będziemy mogli interweniować podkreśla.

Wcześniej sprawdziliśmy, wzywając patrol straży miejskiej do samochodów, które stały na Rynku Dębnickim. Strażnicy miejscy w czwartek odstąpili od wykonywania interwencji, ponieważ oznakowanie w świetle prawa nie istnieje.

Parkując na Rynku Dębnickim nie dostaniemy także kary za brak postoju w strefie płatnego parkowania. Samochód można pozostawić w tym miejscu bezpłatnie. W sumie na placu zmieści się ok. 30 samochodów.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki
comments powered by Disqus