W czwartek druga licytacja na koncepcję kładki Dębniki-Salwator

Kładka ma połączyć park Dębnicki z okolicą klasztoru Norbertanek fot. Den Didenko
Zarząd Inwestycji Miejskich  do elektronicznej licytacji na przygotowanie koncepcji kładki pieszo-rowerowej przez Wisłę zaprosił trzy firmy.

Rywalizację zaplanowano w przyszłym tygodniu – odbędzie się w czwartek, 18 lipca. Zamawiający, czyli ZIM, ma na ten cel kwotę 200 tys. zł. 

To już druga licytacja elektroniczna, która ma wyłonić firmę projektową odpowiedzialną za opracowanie koncepcji kładki pomiędzy Dębnikami a Salwatorem. Pierwsze postępowanie w tej sprawie musiało zostać unieważnione ze względu na zaproponowaną cenę, która o ponad 100 tys. zł przekraczała dostępne środki na wykonanie koncepcji. 

Możliwe rozwiązania

– Koncepcja powinna przedstawiać tylko takie rozwiązania, które są możliwe do wykonania i mają akceptację ze strony właścicieli i zarządców terenów, na których są usytuowane, oraz zarządców sieci. Chodzi m.in. o uzgodnienie konserwatora zabytków, gdyż teren znajduje się pod ochroną konserwatorską – tłumaczy Jan Machowski, rzecznik prasowy ZIM.

Więcej o sprawie pisaliśmy >>> TUTAJ

Zgodnie z założeniem nowa kładka połączy brzegi Wisły mniej więcej na wysokości parku Dębnickiego oraz ul. Flisackiej.

Pierwsza licytacja odbyła się w minionym tygodniu, jednak wylicytowana kwota znacznie przekroczyła zakładany budżet. Firma Remapol z Krakowa zaproponowała przygotowanie koncepcji za 288 tys. zł, podczas gdy miasto miało na ten cel 170 tys. zł. Miasto nie zdecydowało się na zwiększenie budżetu, lecz na unieważnienie postępowania i powtórzenie licytacji. Tym razem do wydania jest co prawda więcej pieniędzy, ale to kwota większa tylko o 30 tysięcy złotych.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki
comments powered by Disqus