W Krakowie odbędzie się Sylwester z Ubogimi. Możesz pomóc

Sylwester z Ubogimi

Tradycja spędzania ostatniego dnia roku z ubogimi narodziła się ponad 20 lat temu w Katowicach. Na pomysł wpadli klerycy diecezjalnego seminarium. W tym roku Sylwester z Ubogimi zadebiutuje w Krakowie.

Organizacją Sylwestra w Krakowie zajmują się wolontariusze – studenci, uczniowie, pracownicy, ludzie zrzeszeni w różnych wspólnotach i grupach. Włączyć się w organizację i pomóc może każdy. Najbliższe spotkanie wolontariuszy odbędzie się 12 grudnia o godzinie 19 w parafii Pana Jezusa Dobrego Pasterza w Krakowie. Można również zrobić i przynieść jedzenie lub wpłacić darowiznę.

– Ubogi, gdy jest kochany, uważany jest za coś cennego, a to odróżnia opcję na rzecz ubogich od jakiejkolwiek ideologii, od jakiejkolwiek próby posługiwania się ubogimi w celach osobistych lub politycznych. Jedynie poczynając od tej realnej i serdecznej bliskości, możemy odpowiednio im towarzyszyć na ich drodze wyzwolenia. Jedynie to sprawi, że stanie się możliwe, by w każdej chrześcijańskiej wspólnocie ubodzy czuli się „jak u siebie w domu”. Chcemy, by coraz więcej ludzi zmieniało swój pogardzający wzrok na spojrzenie pełne miłości. Tylko w ten sposób, poprzez prawdziwe zatroskanie o drugą osobę i skuteczne poszukiwanie dla niej dobra, można zmieniać świat – mówią organizatorzy.

Więcej informacji na krakow.sylwesterzubogimi.pl

 

comments powered by Disqus