W Krakowie powstała Aleja Podróżników i Odkrywców

Aleja Podróżników przy ul. Lema fot. LoveKraków.pl

W sobotę w Krakowie przy ulicy Lema powstała Aleja Podróżników, Zdobywców i Odkrywców. Poprzez posadzenie 30 dębów uhonorowano Polaków.

– Miejsce ma honorować te wielkie postacie, ale przede wszystkim uczyć nas, że w Polsce jest wielu fantastycznych ludzi, którzy wpisali się w wyjątkową historię naszego kraju jako podróżnicy i odkrywcy – mówi Albin Marciniak, prezes Klubu Podróżników Środziemie.

Mężczyzna zaznacza, że pomysłodawcom przyświecała idea, aby mieszkańcy Krakowa dowiedzieli się, że „w Polsce poza panem Wojtkiem Cejrowskim i Beatą Paliwkowską mamy całą plejadę podróżników, którym pamięć się należy”.

Wśród osób, które otrzymały tablice w Alei znalazły się takie nazwiska, jak: Jerzy Kukuczka, Adam Bielecki, Martyna Wojciechowska, Tony Halik.

O tym, czy ktoś zostanie upamiętniony dębem oraz tablicą w przyszłości będzie decydować kapitula, w skład której wchodzi Albin Marciniak, Arkady Radosław Fiedler oraz Jan Potocki. – Co roku będziemy dosadzać kolejne drzewa – podkreśla szef klubu.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Czyżyny
comments powered by Disqus