W Krakowie wylądował pierwszy samolot Air France

Powitanie samolotu Air France w Krakowie fot. Materiały prasowe

W Krakowie, powitany tradycyjnym salutem wodnym, wylądował pierwszy samolot linii Air France realizujący loty na trasie Paryż-Kraków. Francuski przewoźnik od wczoraj oferuje sezonowy rejs do Paryża cztery razy w tygodniu (oraz loty dodatkowe z uwagi na Światowe Dni Młodzieży) przez dwa wakacyjne miesiące – lipiec i sierpień.

Uroczyste powitanie i przecięcie wstęgi odbyło się bezpośrednio na płycie lotniska, w obecności przedstawiciela lotniska Kraków Airport, Air France, Konsula Francji w Krakowie oraz załogi lotu.

Od 4 lipca w letnim rozkładzie lotów francuskie linie lotnicze Air France oferują połączenie ze swojego portu bazowego im. Charles’a de Gaulle’a w Paryżu do Kraków Airport. Krakowskie lotnisko jest pierwszym regionalnym portem w Polsce, do którego będzie latać Air France. Loty z i do Krakowa odbywać będą się cztery razy w tygodniu przez dwa wakacyjne miesiące – lipiec i sierpień. Na nowej trasie będą latać samoloty typu Airbus 319 wymiennie z A318.

– Air France to czwarty nowy tradycyjny przewoźnik, po SAS, Iberia Express i Aegean Airlines, oferujący w sezonie letnim połączenia z krakowskiego lotniska. To bardzo dobra wiadomość nie tylko dla pasażerów latających turystycznie czy biznesowo, ale również pielgrzymów, którzy pod koniec lipca przylecą do Krakowa na spotkanie z papieżem Franciszkiem w ramach Światowych Dni Młodzieży – powiedział Radosław Włoszek, p.o. prezesa Zarządu Kraków Airport.

Dla turystów z Polski bezpośrednie połączenie Air France z Krakowa do Paryża to doskonała okazja, aby odwiedzić jedną z najbardziej rozpoznawalnych i popularnych europejskich stolic. Dzięki nowemu połączeniu podróżni będą mogli również przesiąść się na lotnisku im. Charles’a de Gaulle’a i polecieć dalej w świat. Do ich dyspozycji jest globalna siatka Air France-KLM, która obecnie obejmuje 316 miast w 115 krajach, w tym wiele ciekawych dalekich kierunków jak Szanghaj, Buenos Aires, Nowy Jork, Los Angeles, Mauritius i inne. W sezonie letnim Grupa Air France-KLM realizuje z krakowskiego lotniska łącznie osiemnaście połączeń tygodniowo.

comments powered by Disqus