W Małopolsce brakuje ponad 100 policjantów

Ślubowanie policjantów fot. Małopolska Policja

W ubiegłym tygodniu odbyło się piąte w tym roku ślubowanie nowych policjantów. W liczącym 7951 etatów garnizonie małopolskim jest obecnie 111 wakatów.


Od kilku lat w Polsce jest problem z chętnymi do służby w policji. W ostatnich miesiącach media podawały, że wolnych jest prawie sześć tysięcy etatów. Latem w województwach śląskim i łódzkim brakowało po pół tysiąca funkcjonariuszy, na Dolnym Śląsku już siedmiuset.

Na tym tle Małopolska nie wypada najgorzej. Rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie poinformował, że w małopolskim garnizonie jest obecnie 111 wakatów.

– W grudniu czeka nas kolejny nabór. Szukamy młodych ludzi, absolwentów szkół średnich oraz osób z wykształceniem wyższym, którzy chcieliby zostać policjantami – mówi mł. insp. Sebastian Gleń.

50 przyjętych

Ostatnie ślubowanie odbyło się 15 listopada w krakowskim Muzeum Lotnictwa Polskiego. Słowa policyjnej roty wypowiedziało 48 funkcjonariuszy z 50 przyjętych formalnie do służby w tym miesiącu. W tym gronie było dziewięć pań.

Najwięcej nowych funkcjonariuszy trafi do Krakowa – 20 osób zasili szeregi Komendy Miejskiej Policji i tyle samo zostanie skierowanych do Oddziałów Prewencji Policji w Krakowie. Po dwóch stróżów prawa zyskają komendy w Nowym Sączu i w Tarnowie, a trzech policjantów będzie pełniło służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Zakopanem. Pozostali zasilą szeregi KPP w Krakowie, KPP w Olkuszu i KPP w Wieliczce.

 

 

comments powered by Disqus