W Mistrzejowicach powstanie kolejny park kieszonkowy. ZZM zaprasza na konsultacje

Park kieszonkowy ul. Fałata fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Nowy park miałby powstać na Polanie Nagłowickiej, pomiędzy Parkiem Tysiąclecia a Plantami Mistrzejowickimi.

Z wnioskiem o utworzenie ogrodu krakowian zwrócili się do Rady Dzielnicy XV mieszkańcy. Choć w dzielnicy nie brakuje zieleni, to na jej tereny łakomym okiem spoglądają deweloperzy. – To jedno z najlepszych miejsc w dzielnicy, w których ta inwestycja mogłaby powstać. Mieszkańcy bardzo chętnie korzystają z tego terenu. Musimy go bronić przed zabudową, zanim zostanie uchwalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego – tłumaczy Jakub Cieśla, radny „Piętnastki”.

Jedna dzielnica, dwa ogrody

To kolejny Ogród Krakowian, jaki powstanie w dzielnicy. W marcu Zarząd Zieleni Miejskiej zaprezentował projekt parku kieszonkowego w rejonie ulic Popielidów i Kruszwickiej. Ten powstanie w ramach budowy osiemnastu tego typu obiektów w każdej z dzielnic. Motywem przewodnim zieleńca będzie ogród polny, stąd nie zabraknie łąkowych kwiatów, „bujaków” dla dzieci w kształcie owadów i dźwiękowych tablic z owadzimi odgłosami. – To będzie ważne miejsce dla mieszkańców, bo w sąsiedztwie spółdzielnia planuje budowę kolejnego bloku – tłumaczy Cieśla. Dodaje, że nowy park utworzy „zielony ciąg”, bo niedaleko trwają już prace nad Parkiem Reduta.

Decydujący głos mieszkańców

Zarząd Zieleni Miejskiej nie przedłoży mieszkańcom nawet ramowego planu reorganizacji Polany Nagłowickiej. – W pełni zdajemy się na inwencję mieszkańców. To oni w czasie konsultacji zadecydują o tym, jak ten park będzie wyglądał – wyjaśnia Katarzyna Przyjemska-Grzesik z Zarządu Zieleni Miejskiej. Dodaje, że zieleniec powstanie najprawdopodobniej w przyszłym roku.

W stworzeniu parku będzie partycypować dzielnica, która na jego utworzenie przeznaczyła kwotę 20 tys. złotych. Konsultacje wystartują 25 lipca o godzinie 17 w Szkole Podstawowej nr 85 na os. Złotego Wieku 4.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Mistrzejowice
comments powered by Disqus