W nocy tylko z dwóch ulic odholowali 10 samochodów

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

– Przeprowadziliśmy zaplanowane prace, ale z malowaniem oznakowania musieliśmy poczekać na wyschnięcie jezdni – informuje ZDMK. W ramach akcji „Zadbana ulica” strażnicy miejscy musieli odholować 10 pojazdów.

W nocy z poniedziałku na wtorek rozpoczęła się miejska akcja „Zadbana ulica”. Polega ona na dokładnym posprzątaniu jezdni oraz chodników, uzupełnieniu ubytków w nawierzchni, wyczyszczeniu studzienek ulicznych oraz odnowieniu oznakowania poziomego. Pierwsze prace zostały wykonane na ulicy Kremerowskiej i Batorego.

Deszcz pokrzyżował plany

Jak mówi Michał Pyclik, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miasta Krakowa minimum siedem dni przed rozpoczęciem prac drogowcy umieścili oznakowanie informujące, że od godziny 20 przez 24 godziny nie będzie można pozostawiać samochodów. Pod znakiem pojawiły się tabliczki umożliwiające odholowanie pojazdów.

– Daliśmy sobie całą dobę, ale zakładamy, że tymczasowe oznakowanie będziemy mogli zdejmować ok. piątej rano, ale na wypadek deszczu lub problemów z usunięciem pojazdów zostawiamy sobie rezerwę czasową – tłumaczył. – W minionej nocy przeprowadziliśmy zaplanowane prace, ale z malowaniem oznakowania musieliśmy poczekać, ponieważ po opadach deszczu jezdnia była mokra – dodaje.

Strażnicy odholowali 10 pojazdów

Edyta Ćwiklik z krakowskiej straży miejskiej mówi, że tej nocy na ulicy Kremerowskiej i Batorego strażnicy miejscy uczestniczyli w odholowaniu 10 pojazdów.

Nie zawsze za tę usługę będzie musiał zapłacić właściciel samochodu. Jak wyjaśnia Piotr Kwatera, zastępca naczelnika oddziału śródmieście straży miejskiej, jeśli samochód zostanie zaparkowany przed ustawieniem tymczasowych znaków, to za usunięcie pojazdu zapłaci zarząd dróg. Inaczej będzie, jeśli kierowca świadomie zlekceważy znak i pozostawi swoje auto po ustawieniu znaków – usługa holowania to wydatek rzędu 503 złotych oraz 31 złotych za każdą dobę postoju. W takim przypadku swojego samochodu powinniśmy szukać, po wcześniejszym kontakcie z dyżurnym straży miejskiej, przy ulicy Rzebika 6.

Skąd drogowcy i strażnicy miejscy będą wiedzieć, że auto (z różnych przyczyn) stało przed momentem umieszczenia tymczasowych znaków? – Przed ustawieniem znaków wykonamy pełną dokumentację zdjęciową – odpowiada Radosław Bajerek, kierownik w ZDMK.

Dziś o godz. 20 rozpoczną się prace na ul. ul. Bernardyńskiej oraz Koletek. W nocy ze środy na czwartek prowadzone będą na ul. Librowszczyzna i Radziwiłłowskiej, a z czwartku na piątek na ul. Wenecja i Smoleńsk.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus