W przejeździe autonomicznego tramwaju miał uczestniczyć prezydent Andrzej Duda

fot. Bogusław Świerzowski/Krakow PL

W nocy z poniedziałku na wtorek ponad półtorakilometrowy odcinek torowiska przy al. 3 Maja pokonał tramwaj autonomiczny. W przejeździe miał uczestniczyć prezydent Andrzej Duda, ale wizytę odwołano w ostatniej chwili.

Miejsce motorniczego było nieobsadzone. – W kabinie znajdowała się jednak osoba z uprawieniami do prowadzenia takiego pojazdu, która cały czas miała w ręce przycisk mogący spowodować natychmiastowe zatrzymanie tramwaju – mówi w rozmowie z LoveKraków.pl Marek Gancarczyk, rzecznik prasowy MPK.  

Przedstawiciel miejskiej spółki zaznacza, że pojazd jechał w eskorcie, wszystkie drogi poprzeczne były zamknięte, aby na torowisku nie mogły pojawić się samochody.

– Ten system komputerowy ma możliwość przewidywania różnych rzeczy, obliczania, ale na razie może działać tylko w sytuacji, kiedy wszystko można zaplanować – dodaje Gancarczyk.

LoveKraków.pl: W przejeździe miał uczestniczyć prezydent Duda

Z informacji LoveKraków.pl wynika, że w przejeździe miał uczestniczyć prezydent RP Andrzej Duda. W ostatniej chwili odwołał jednak wizytę, pomimo wcześniejszego sprawdzenia pojazdu przez Służbę Ochrony Państwa.

Nasze informacje potwierdza Marcin Kędryna, dyrektor z Kancelarii Prezydenta RP. – Przedłużył się pobyt prezydenta na uroczystościach w Auschwitz, a dziś od rana mieliśmy inne zajęcia, np. spotkanie z prezydentem Austrii – mówi w rozmowie z Lovekraków.pl.

– Od samego początku zastrzegaliśmy, że prezydent weźmie udział w przejeździe, jeśli uda się dotrzeć na czas – dodaje Marcin Kędryna.

W związku z planowaną wizytą prezydenta Andrzeja Dudy, w tramwaju pojawił się także prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

comments powered by Disqus