W sieci konspiracji. O ochronie danych w Muzeum AK

Muzeum AK fot. NG/LoveKraków.pl
Muzeum AK zaprasza na warsztaty Hack’AK – w sieci konspiracji. To połączenie wątków historycznych związanych z ochroną danych osobowych i skonfrontowanie ich z dzisiejszymi standardami.

Sabotaż, dywersja, kryptonim, szyfr, konspiracja, tajne/poufne, pseudonim – kto z nas nie spotkał się z tymi pojęciami. Mają one kluczowe znaczenie dla przedstawienia historycznego kontekstu działalności konspiracyjnej i bezpieczeństwa danych w czasie II wojny światowej.

– Warsztaty Hack’ AK – w sieci konspiracji połączą historyczne aspekty związane z ochroną danych osobowych i skonfrontują je z dzisiejszymi standardami. Pozwolą zrozumieć młodym użytkownikom internetu zagrożenia płynące z upubliczniania swoich danych wrażliwych w sieci oraz sposoby zabezpieczenia się przed próbami ich wyłudzenia za pomocą szkodliwego oprogramowania – informuje w komunikacie Muzeum AK.

Informacje szczegółowe

Na podstawie historycznych modeli sieci konspiracyjnych, uczestnicy warsztatów dowiedzą się, jak istotne było zachowanie w tajemnicy prawdziwej tożsamości i czym groziła dekonspiracja. Projekt dedykowany jest uczniom w wieku 13-17 lat. Koszt udziału w zajęciach jednego uczestnika wynosi 2 zł.

Warsztaty odbędą się w dniach 9, 19, 26 i 30 września. Planowana godzina rozpoczęcia to 10.00. Zajęcia trwać będą około 4 godziny zegarowych, w czasie ich realizacji przewidywana jest przerwa lunchowa.

Zapisów dokonać można telefonicznie pod numerem: 12 410 07 96 lub mailowo na adres rezerwacja@muzeum-ak.pl .

comments powered by Disqus