W sobotę tweetup z kardynałem Dziwiszem

fot. LoveKraków.pl

2 kwietnia w sali z oknem papieskim odbędzie się tweetup ze Stanisławem Dziwiszem. Jak mówi Krzysztof Gurba z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, kardynałowi spodobała się idea ze względu na miejsce i czas.

– Udało się umówić na audiencję u kardynała i przekonać go do tego pomysłu. Myślę, że idea spodobała się ze względu na czas i okoliczności. 2 kwietnia to przeddzień święta Miłosierdzia Bożego, a mamy Rok Miłosierdzia, jak i również rocznica śmierci Jana Pawła II – mówi dr Gurba.

Jak zaznacza kierownik katedry dziennikarstwa na UPJP2, tweetupy to spotkania towarzyskie ludzi, którzy znają się właśnie z Tweetera. – Kardynał zgodził się nie tylko być gospodarzem wydarzenia, ale również pojawić się na nim. Powita uczestników i zapewne powie coś o idei miłosierdzia, bo taki jest główne przesłanie spotkania. Promujemy go pod hasztagiem: okno na miłosierdzie – tłumaczy Krzysztof Gurba.

Spotkanie rozpoczyna się  o godz. 17. Aby wziąć w nim udział, należy zgłosić się  na adresem mailowy: tweetup@upjp2.edu.pl lub na Twitterze do @KrzysztofGurba. Kolejny taki tweetup planowany jest na 7 listopada.

comments powered by Disqus