W sobotę zmiana organizacji ruchu na A4. Zamknięty zostanie lewy pas ruchu

Przebudowa A4 fot. GDDKiA

W sobotę o godz. 5:00 zostanie zmieniona organizacja ruchu na autostradzie A4 na jezdni w kierunku Rzeszowa, pomiędzy węzłem Kraków Południe a wiaduktem w ciągu ul. Kąpielowej.

– Na odcinku niespełna kilometra zostanie zamknięty lewy pas ruchu (przy pasie rozdziału) i równocześnie udostępniony dla kierowców nowo wybudowany prawy pas autostrady. Ruch będzie odbywał się na tym odcinku dwoma pasami ruchu – mówi Kacper Michna z krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 80 km/h. – Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i zwrócenie uwagi na znaki drogowe informujące o nowej organizacji ruchu – dodaje.

Wyjaśnia, że zmiana organizacji ruchu jest związana z budową kanalizacji deszczowej i oświetlenia autostrady. Utrudnienia mają potrwać ok. miesiąc.

Dobudowa trzeciego pasa ruchu

Dodatkowy pas ruchu o długości 900 m na autostradzie A4 powstaje od węzła Kraków Południe do wiaduktu w ciągu ul. Kąpielowej, na jezdni w kierunku Rzeszowa. Zakres prac obejmuje przebudowę fragmentu łącznicy węzła Kraków Południe od strony Zakopanego w kierunku Rzeszowa, budowę ekranów akustycznych i drogi serwisowej.

Budowa trzeciego pasa ruchu na tym odcinku powinna zakończyć się przed wakacjami. 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Swoszowice