W tym roku Rada Budżetu Obywatelskiego przywróciła 21 projektów

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Blisko sto odwołań otrzymała do rozpatrzenia Rada Budżetu Obywatelskiego. 21 z nich zostało uwzględnionych i będzie można na nie również głosować.

W pierwszym etapie pozytywną weryfikację przeszło 537 projektów, zarówno ogólnomiejskich, jak i dzielnicowych. Na opublikowanej liście możemy znaleźć 557 zadań.

Możliwość odwołania

Każdy projektodawca, po nieuwzględnieniu jego projektu przez zespół ds. budżetu obywatelskiego i jednostki organizacyjne miasta, może nie zgodzić się z tą opinią i wnieść protest. Sprawa jest indywidualnie rozpatrywana podczas otwartego spotkania. Ostateczną decyzję w temacie podejmuje prezydent Krakowa.

W tym roku Rada Budżetu Obywatelskiego przywróciła 21 projektów. Na pierwszym etapie z powodu braku ogólnodostępności zostało odrzucone m.in. zadanie polegające na zakupie strojów teatralnych i ludowych dla przedszkola. Wnioskodawcy podczas rozmowy udowodnili, że projekt spełnia kryteria ogólnodostępności i nie jest skierowany tylko do wąskiej grupy osób.

Na początkowym etapie odpadło zadanie, które miało na celu wprowadzenie priorytetu dla autobusów komunikacji miejskiej. Mieszkańcy udowodnili jednak, że rozwiązanie przyczyni się do poprawy szybkości przejazdu autobusów.

Przypominamy, że od 28 września do 7 października 2019 krakowianie będą mogli oddawać swoje głosy na projekty złożone w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Osoby, które nie zdecydują się skorzystać z możliwości oddania swoich głosów przez internet (budżet.krakow.pl), będą mogły głosować w wybranych punktach na terenie miasta.

comments powered by Disqus