Wakacje last minute w Grecji

Promocje last minute do Grecji to idealna forma organizacji wakacji dla osób lubiących spontaniczne wyjazdy.

To właśnie z dnia na dzień możemy upolować oferty w najkorzystniejszych cenach. Takie promocje najczęściej pojawiają się poza ścisłym wakacyjnym sezonem, kiedy zainteresowanie wyjazdami jest nieco mniejsze. Dzięki ofertom last minute do Grecji możemy spędzić wakacje za niską cenę, a w dodatku w ciszy i bez tłumów turystów.

Decydowanie się na czekanie na prawdziwe last minute jest oczywiście obarczone sporym ryzykiem, gdyż nigdy nie mamy pewności, że przed samym wylotem wyjazdy będą tańsze. Często zdarza się, że miejsca zostają wyprzedane znacznie szybciej. Trzeba też pamiętać , że lepsze obiekty zazwyczaj są rezerwowane z dużym wyprzedzeniem i na last minute zostają te nieco skromniejsze hotele.

Grecja jest bardzo rozbudowanym turystycznie krajem. Mamy tutaj mnóstwo regionów i wysp więc wybór ofert last minute jest zazwyczaj bardzo bogaty.  W greckiej ofercie last minute pojawia się zarówno część kontynentalna jak i większe i mniejsze wyspy. Do najpopularniejszym greckich regionów zaliczamy Kretę, Korfu, Zakynthos, Rodos, Kos, Kefalonię, półwysep Chalkidiki, Riwierę Olimpu czy Peloponez. Często w ofercie last minute do Grecji możemy znaleźć też te nieco mniej popularne kierunki jak Attykę, Lefkadę, Thassos czy Santorini.

Sezon wakacyjnych wyjazdów do Grecji trwa od maja do października.  Największe szanse na upolowanie prawdziwych last minute pojawia się w maju, kiedy ruszają pierwsze loty czarterowe do Grecji, a także pod koniec września i w październiku kiedy ruch turystyczny zaczyna już nieco spadać, a pogoda jest bardziej przyjazna na zwiedzanie czy spacerowanie niż plażowanie.  Oferty last minute tego typu można znaleźć np. na https://www.traveligo.pl/last-minute

Każdego roku Grecja przyciąga coraz większą liczbę turystów. To bardzo zróżnicowany kraj. Miłośnicy historii znajdą wiele pozostałości, ruin starożytnych miast i świątyń. To przecież kolebka kultury, ojczyzna mitów i Igrzysk Olimpijskich. Miłośnicy przyrody również zakochają się w Grecji – krajobraz Grecji jest bardzo zróżnicowany, od piaszczystych, ciągnących się kilometrami plaż, po klimatyczne plaże zatokowe, skaliste urwiska, zielone wzgórza porośnięte gajami oliwnymi, plantacjami pomarańczy, limonek czy bananów. Grecja rozkocha w sobie również prawdziwych smakoszy kuchni śródziemnomorskiej. Dominuje w niej baranina, feta, oliwki i lokalne przyprawy, które na długo pozostaną w pamięci po greckich wakacjach last minute.

Łowców prawdziwych greckich wakacji last minute zapraszamy do śledzenia naszej strony: https://www.traveligo.pl/last-minute/grecja

 

comments powered by Disqus